%<<s& §«S8$ AMSTEL-ECHO 7 FOTO-WEDSTRIJD 1949 Zo behoort dan de foto-wedstrijd 1949 ook weer tot het verleden en zeggen wij ieder die meege werkt heeft tot het doen slagen daarvan, hartelijk dank. De kwaliteit van het ingezonden werk liep natuur lijk nogal uiteen, maar toch kunnen we zeggen, dat de meeste inzenders goed werk hebben geleverd. Het is dus geen gemakkelijke taak geweest daaruit de beste foto's te kiezen en pas na lang beraad zijn de prijzen toegekend. Opmerkelijk is dat niemand zich gewaagd heeft aan een meer originele vacan- tie-foto, of indien wel, ze dan toch blijkbaar niet waardig keurde om in te zenden. Een aantal van 10 inzendingen met in totaal 21 foto's was feitelijk maar matig, gezien het feit, dat toch vrijwel een ieder die met vacantie gaat, met foto's weer thuis komt. Een aantal foto's, die na de sluitingsdatum waren ingezonden, konden helaas niet meer naar een der prijzen meedingen, hoewel deze datum door ons stilzwijgend nog wat verlengd was. Zoals gezegd waren er verscheidene goede inzen dingen. In de eerste plaats wel de bijzonder ge slaagde foto van de heer Y. N. Tijssen, van het filiaal te Rotterdam, „Straatje in Jerusalem'' (H. Landstichting bij Nijmegen), rustig van compo sitie, een met zorg gekozen standpunt waarbij de fraai gebogen lijnen een harmonisch geheel vor men, vooral ook door de donkere insluiting, met op een goede plaats de drie treden, waardoor een mooie dieptewerking werd verkregen. U ziet, dit zijn alle artistieke factoren waaraan nog geen tech niek te pas komt, maar ook in technisch opzicht was deze foto prima, mooie doortekening in de schaduwen en fraai van toon. D.e jury meende dan ook aan de heer Tijssen de eerste prijs te moeten toekennen. Deze bestaat uit een boekwerk op fotografisch ge bied en naar keuze ter waarde van 10. ..Avond was een eveneens zeer geslaagde foto van de heer Poelenij.e te Amsterdam, ook een foto met prachtige kwaliteiten. Een foto waar rust van uitgaat, men zou kunnen zeggen: de avondstem ming is voelbaar. De donkere partij op de voor grond en enkele golven op het tweede plan, geven de nodige dieptewerking, hetgeen wel nodig was, omdat de horizon slechts wordt aangegeven op de plaats waar de weerspiegeling van de ondergaande zon in het water begint. Ook hier was. wat de technische kwaliteiten betreft het origineel mooi van toon; als enige bemerking diene dat de hori zon, voorzover zichtbaar, niet volledig waterpas was en het lelijke kartelrandje beter achterwege had kunnen blijven. De heer Poelenije verdient dan ook ten volle de tweede prijs die bestaat uit een boekwerk op fotografisch gebied en naar keuze ter waarde van 7.50. Een aanmoedigingsprijs, bestaande uit een boek werk op fotografisch gebied en naar keuze ter waarde van 5.meende de jury nog te moeten toekennen aan de heer M. Brouwer te Amsterdam, voor een goed geslaagde foto uit het Oranjewoud bij Heerenveen. Hier ook weer een foto met goede kwaliteiten wat betreft compositie; een mooie in voerende lijn van links onder naar het centrum met donkere insluiting op de voorgrond en wat zwaar der geboomte op de achergrond. Technisch zou er nog wel wat op aan te merken zijn, maar deze fac toren zouden we volgens afspraak niet te zwaar laten gelden. Heren prijswinnaars, van harte gefeliciteerd! Verder kunnen als goed geslaagde vacantie-foto's nog genoemd worden: „Gezicht vanaf de Grebbe- berg van de heer C. Vermeer te Amsterdam, „Edam" van de heer Dielemans te Rotterdam en „Zonsondergang Marsdiep" van de heer Schmale te Amsterdam. Al met al kunnen we deze wedstrijd als ge slaagd beschouwen en we vertrouwen dan ook, gezien de resultaten van deze eerste wedstrijd, dat er volgend jaar belangrijk groter deelname zal zijn, en de nu bekroonde inzenders het vuur na aan de schenen zal worden gelegd. De Jury: A. J. van Gijzen Jr. J. A. van Putten Jr. P. B. Beertsen. WIST U DAT De exploitant van een cabaret ergens in Texas doet goede zaken met een novum op het gebied van de bierverkoop. De inhoud van glazen en potten is voor hem van geen belang meer; hij ver koopt zijn bier per uur! Wanneer een klant zijn zaak binnenkomt betaalt hij de gebruikelijke toe gangsprijs voor het cabaret, waarna hij een kaartje krijgt waarop het uur van zijn binnenkomen nauwkeurig is aangegeven. Hij mag nu in het uur, dat daarna volgt, zoveel bier drinken als hij maar wil of kan. Heeft hij dan nog dorst, dan kan er nog een uurtje worden aangeplakt onder dezelfde voorwaarden, n.l. dat hij voor dat uur weer be taalt, ongeacht de hoeveelheid. Met welke hoeveelheid bier de „uurprijs" onge veer overeenkomt, werd er ons niet bijverteld. ERE WIE ERE TOEKOMT! Bij de fotopagina voorkomende in de Amstel-Echo No. 4, pagina 8 van November 1949, verzuimden wij de namen van de fotografen te vermelden. Het waren onze collega s Beertsen en Spoor. Onze ex cuses.

Amstel - Echo | 1949 | | pagina 7