3 'P&'iAo-naiia AMSTEL-ECHO In een bedrijf als het onze, met zijn groot aantal employé s, ziet men vaak nieuwe gezichten; ge zichten van hen, die onze gelederen vullen omdat het werk uitbreiding van personeel vraagt of van hen die opengekomen plaatsen vullen. Naast de nieuwe gezichten ziet men haast dage lijks die van de oude getrouwen, die ruim 30 tot 40 jaar en meer hun beste krachten hebben gegeven in het belang van de Amstel Brouwerij N.V. Het ver vult ons dan ook met weemoed van elf van deze getrouwen aan het einde van dit jaar af scheid te moeten nemen. Moeilijk zullen zij zich los kunnen maken van de taak die zij jaren achter een vervulden; moeilijk zullen zij aan de nieuwe toestaand kunnen wennen. Het is nu eenmaal zo. Mogen de thans gepensionneerden in goede ge zondheid van hun welverdiende pensioen genieten en met genoegen terugdenken aan de tijd waarin zij aan de Amstel Brouwerij werkten. Laat hun tot troost zijn, telkens bij het aanschouwen van het grote en goed gefundeerde bedrijf dat onze brou werij is, te kunnen zeggen: „Zie, dat is voor een deel ook te danken aan mijn werk!" WIJ NEMEN AFSCHEID VAN Technische dienst en Brouivbedrijf: Ir. J. E. du Celliée Muller, Bedrijfsingenieur, die op 4 Februari 1918 in onze dienst trad; A. Blankestijn, Hoofdbaas van de Machine Werkplaats en de afdeling Licht en Kracht, die op 10 April 1907 in onze dienst trad; M. J. H. Rutten, Baas van de Mouterij, die op 1 Maart 1916 in onze dienst trad. J. M. Veeling, Baas van de Leg- en Tapkelder, die op 9 Juli 1917 in onze dienst trad; J. Oelssen, Baas van de Spoelplaats, die op 28 April 1919 in onze dienst trad; T. van der Lee, Baas van de Machine Werkplaats (Smederij), die op 3 April 1923 in onze dienst trad. Kantoren: W. G. Harmse, Archivaris, die op 1 Juni 1906 in onze dienst trad en in verband met de overdracht van zijn werkzaamheden onze dienst per 1 Febru ari 1950 verlaat; H. G. Drechsel, Incasso Afdeling, die op 6 Mei 1914 in onze dienst trad; P. Posthumus, Expeditie Kantoor, die op 25 Juni 1917 in onze dienst trad; H. H. van Geelen, Vertegenwoordiger voor de stad 's Gravenhage, die op 15 Mei 1920 in onze dienst trad. G. Pasman, Chef Magazijn, die op 18 Augustus 1922 in onze dienst trad; Op het officiële afscheid dat de directie van deze getrouwen zal nemen, en dat op 4 Januari a.s., zal plaats vinden hopen wij in ons Januari-nummer terug te komen. Eveneens nemen wij afscheid van P. Vogelaar, loodgieter, die op 23 November j.l. onze dienst verliet om van zijn pensioen te gaan genieten. Piet Vogelaar, die ruim 39 jaar aan de brouwerij werkte, was speciaal belast met het repareren en plaatsen van leidingen en koelkasten bij onze af nemers, waar hij evenals bij zijn superieuren een graag geziene figuur was. Wij hopen dat hij nog heel lang en in goede gezondheid zal mogen terugdenken aan de tijd, die hij aan de Amstel Brouwerij doorbracht. DECEMBER Wanneer de winter met zijn vlagen van hagel, regen en noordenwind; wanneer de winter met zijn dagen van ijzel, sneeuw en ijs de wereld witter tint, dan is het alsof de aarde is gestorven. De bomen zwart, als in rouw verzonken; de wereld in somberheid verdronken; de aarde dor, verkild, geen vogel die zijn roep uitgilt. Maar achter die schijn van verdordheid, daar kiemt het nieuwe leven stil; daar in de diepte van de stilte ontwikkelt zich de levenswil. Dat is December met zijn grauwe dagen waarin haast geen zonneschijn; waarin de mensen het' gezicht ten hemel vragen: O. laat het toch weer beter zijn. Dat is December, waarin eens een sterre gloorde de mens toen hij van de geboorte hoorde van ingehouden vreugd' deed beven, om dit ontluikend leven. Saréjo Halebé.

Amstel - Echo | 1949 | | pagina 3