AMSTEL-ECHO 3 Kruis. Dagen te voren was men reeds gestart met de publicatie van korte verhalen, foto's en tekenin gen in de dagbladen van de grote steden in beide staten, voorstellende Billy Bock, de zeer foto genieke geit, de enige authentieke voorbode van de lente! Bekenden van naam op het gebied van de kleinkunst zorgden voor een vrolijk radio programma op het feestterrein. De brouwers zelf steunden de actie krachtig met zgn. wagen-spel, radio-schetsjes, verkoop-bij-opbod enz. In som mige dagbladen waren nog artikelen opgenomen waarin dit feest, ten bate van het Rode Kruis, sterk werd aanbevalen. Dagen van te voren door kruisten geluidwagens, voorzien van affiches, New-York, luid het grote Bockbier-feest aankon digend. Op het feest zelve ontbrak de ..fancy fair' ook niet. Norman Bel Geddes, vermaard ontwerper, was geëngageerd voor het ontwerpen van de decors voor het festival. Geddes slaagde er in het feestterrein om te toveren in een ouder wetse landelijke fancy-fair en wel in het midden van Manhattan, een van de grootste projecten van dat soort ondernomen, als men beseft, dat het geheel slechts één nacht dienst zou doen. Truckladingen met pas gekapt grenenhout werden vanuit Georgia naar het feestterrein ge zonden voor de opbouw van de landelijke decors en meer dan 1500 meter wit katoen was nodig voor de bekleding van decors, de tentjes, het terrein en het monster-toneel, alles speciaal vervaardigd voor deze bijzondere gelegenheid. In totaal werd ongeveer 7000 m2 canvas gebruikt, dat, beschil derd met voorstellingen, waarbij de bok het hoofd motief was, langs de muren van de kolossale exercitie-hal van de Armory" was opgehangen, terwijl meer dan 6000 electrische lampen het ter rein verlichtten. Van Hollywood kwam een „scheepslading" gaven, geschonken door filmsterren met de be doeling, dat deze ten bate van het Rode Kruis bij opbod verkocht zouden worden. Onder deze geschenken bevonden zich o.a. het sport shirt van Bing Crosby, Dorothy Lamour's sarong, Roy Rogers „tien-liter-Stetson" en Irene Dunne's hoed, Joe Di Maggio's bat en Joe Louis' boks- handschoenen. die hij zo juist aan de kapstok had gehangen. Het Bockbier-feest, hetwelk de politie nood zaakte het verkeer om te leggen, begon om 6 uur in de vooravond. Om half negen was de „Ar mory" opeengepakt met een dringende menigte van naar schatting 17.500 mensen, terwijl er buiten nog ongeveer 5000 personen trachtten binnen te komen. De brandweer-commandant had bepaald, dat om het half uur de deuren geopend moesten worden, om de menigte gelegenheid te geven, te komen en te gaan. Om ongeveer 3 uur in de nacht bedroeg het aantal binnen de „Armory" en de wachtenden daarbuiten meer dan 24.000! Op de „fair" kon men zich vermaken met „het rad van avontuur", gokautomaten, werp (pijl) spel enz. Men kon er dansen met ..modellen" van vooraanstaande New Yorkse modehuizen en men zag er Bockbier drinkers vrolijk het wandelstokje ronddraaien, zoals wij dat vroeger deden met ons „rietje" op Koninginnedag! Vanaf het podium schetterde de dansmuziek zonder ophouden de ruimte in! De bands van Skitch Henderson, Cab Calloway en Karl Weiss' Beierse kapel losten elkaar om beur ten af. Het was non-stop-dancing! Toneel-, film-, radio- en televisie-sterren zorgden verder voor vermaak en gezelligheid. Capt. William B. Odom, houder van het lange afstands record vliegen, luis terde met zijn aanwezigheid het feest op. De hoed, die hij droeg ten tijde van het behaalde record, werd bij opbod verkocht en bracht 75 dollar op! New York's burgemeester O'Dwyer arriveerde later op de avond en kroonde Madeleine Carroll en Rex Harrison tot Koningin en Koning van het feest. De volgende dag, de 10e Maart, zag men overal in de ongeveer 27.000 café s, restaurants en hotels in de twee staten, het Bockbier drinken door een bewust Bockbier willend publiek, een beeld, dat zich gedurende de gehele Bockbier-periode hand haafde. Reeds eerder hadden twee kleinere brouwerijen uit New York en enkele brouwerijen uit Pennsyl vania getracht met Bockbier uit te komen en wel in Januari, doch zonder gunstig resultaat, in tegen stelling met het resultaat dat volgde op de ge zamenlijke inzet door de brouwerijen van New York en New Yersey. Modern Brewery Age Maart '49. BELANGRIJK In verband met onze ,.Kerst-puzzle" raden wij U aan de Amstel-Echo No. 3 van October 1949 zorgvuldig te bewaren. Nadere mededelingen vol gen in het December-nummer. FOTO-WEDSTRIJD Wij maken onze lezers er op attent, dat wij in het December-nummer de uitslag van onze foto wedstrijd zullen publiceren waarbij dan tevens de bekroonde foto's worden afgedrukt. Weed, em man in cmfyz AmLtet-iLcho Copie voor dit blad moet uiterlijk op de 15e van deze maand in ons bezit zijn Red.

Amstel - Echo | 1949 | | pagina 3