4 AMSTEL-ECHO SPORTDAG AMSTEL BROUWERIJ 21 Augustus 1949 Prachtig zomerweer begunstigde onze derde Sportdag en dit fraaie weer zal er wel de oorzaak van zijn geweest dat mèt het binnenkomen van onze Rotterdamse en Haagse gasten het reeds gezellig druk op ons Sportterrein begon te worden. Om ruim tien uur arriveerden Jhr. Six en Mevr. Six en na een korte inleiding door de voorzitter van B. B. d. A. opende direct na aankomst de Be schermheer onzer vereniging officieel de Sportdag 1949. Hierna sprak ook de Heer E. Koopmans nog enige hartelijke woorden namens de Rotterdamse en Haagse employé s en hun gezinsleden, waarna onmiddellijk met de athletieknummers werd begon nen. Dit althans wat betreft het nummer hardlopen heren, want de dames, die volgens het programma met verspringen zouden beginnen, lieten óf nog even op zich wachten of helemaal verstek gaan. hetgeen zich in het verdere ochtendprogramma even wreekte. De heren flitsten met veel élan van start af en stort ten zich in een zeer behoorlijk tempo naar de finish en we konden getuige zijn van menige spannende eindsprint. Het hardlopen heren werd vlot afge werkt tot de finale, waarin zich plaatsten A. Wil helmus, C. Wolffgramm, G. P. van Berkel, A. Oostwal, J. de Ligt Jr. en C. Broerse. Inmiddels sprongen de dames met sierlijke bogen in de zandbak en hier ontpopte zich een felle strijd tussen Mej. A. Keyer en Mej. S. Oostwal, welke strijd door het meer constante springen van Mej. Keyer in haar voordeel werd beslist. Hun beider verste sprong was 3.60 Mtr. De 3e, 4e, 5e en 6e plaats werden resp. bezet door Mej. E. Beers, Mej. W. Altena, Mevr. T. de Rouville en Mej. A. de Jcng. Hierna gingen de dames over tot het hoogspringen en konden de heren aan het verspringen beginnen, waarbij bij laatstgenoemde tak van sport reeds spoedig aardige sprongen werden genoteerd. Wij laten nu de springers en springsters alleen en zoeken even de kindergroepen op, die onder de toegewijde leiding der leidsters en leiders ook niet stilzaten. De „kleintjes hadden er dit jaar voor 't eerst een prachtvermaak bij gekregen en wel de zandbak en dank zij de aanwezige vormpjes werden de zandgebakjes aan de lopende band afgeleverd. De oudere groepen waren ook zeer enthousiast en men kon ze zien touwtrekken, korfballen, blokjes rapen, hinkelen, bokspringen, voetballen, ja wat al niet en ondertussen zaten ze zeker niet op een „droogje"! Ook voor de groten was inmiddels de koffie „bruin" en zeer velen zag men met koffie en kpek over het veld dwalen. Maar uw sportverslaggevers haasten zich terug naar de springplaatsen en zien daar J. M. Tak bij het verspringen-heren winnen met een sprong van 4.70 Mtr. Ook de Nos. 2 en 3, t. w. A. Oostwal en A. Wilhelmus sprongen een zelfde afstand, doch J. M. Tak bereikte met zijn 3 sprongen tezamen de grootste afstand, waardoor hij No. 1 werd, achtereenvolgens gevolgd door A. Oostwal, A. Wilhelmus, G. P. van Berkel, A. J. Bernard en G. v. d. Neut. Even eerder waren de dames gereed gekomen met het hoogspringen. Mej. S. Oostwal werd hier win nares met een keurige sprong van 1.20 Mtr. Haar mededingsters konden deze hoogte niet bereiken en de beide dames, die haar het meest benaderden, kwamen niet hoger dan 1.15 Mtr. De volledige uitslag luidde hier 1. Mej. S. Oostwal, 2. Mej. A. Keyer (in omgekeerde volgorde dus als bij het vérspringen), 3. Mej. T. v. d. Neut, 4. Mej. E. Beers, 5. Mej. G. J. Dekker en 6. Mej. W. M. E. Altena. Wegens het wel wat al te laat beginnen van de dames aan de springnummers, kon de „luidspreker" aan de deelneemsters na het hoogspringen geen rust toekennen en werden de dames derhalve onver- biddellijk naar de start van de 80 Mtr.-baan ge roepen. Vlug werd dan nog dikwijls de „koffie met koek" verorberd en vervolgens lagen ze alweer geknield aan de start. Na spannende series en dito demi-finales (waarbij een valse start, welke niet aan het waakzaam oog van onze starter ontging) bleek, dat de volgende dames zich een plaatsje in de finale hadden verworven, t.w. Mej. S. Oostwal, Mej. H. Ottenhof, Mej. W. Altena, Mej. G. v. d. Neut, Mej. A. Keyer en Mej. T. v. d. Neut. Uw verslaggevers werd nog geen rust gegund, want reeds was het hoogspringen heren in verge vorderd stadium en aldaar aagekomen konden ze vooral genieten van het stijlvolle springen van J. M. Tak. Hoger dan 1.45 Mtr. bracht deze het echter niet en er waren er verscheidene, die bij deze afstand nog niet aan ophouden dachten. Steeds hoger ging het touw en dit kwam ten slotte op 1.60 Mtr., welke hoogte slechts door 1 deelnemer werd gesprongen, n.l. A. H. Oostwal. Een hartelijk applaus klonk op toen de winnaar deze hoogte met een fraaie sprong haalde. Na de winnaar kwamen voorts als Nos 2 t/m 6 G. P. v. Berkel, R. Elerie (beiden 1.55 Mtr.), P. de Groot, J. M. Tak en W. Zevenster Jr. Iets later dan op het programma stond aange geven werd met de estafettes begonnen en al spoe dig stonden de beide eerste ploegen van 4 man klaar. Daar klonk het signaal en weg waren ze! Het wisselen en baan houden kon men nog niet „af" noemen, doch er werd met enthousiasme gelopen. Jammer blijft overigens altijd, dat er steeds ver scheidene personen zijn, die zich voor een bepaald nummer opgeven en zich dan op de sportdag zelf terug trekken. Waarom eigenlijk? Van de andere kant is het verheugend te noemen, dat zeer dikwijls al spoedig een invaller (ster) gevonden wordt, waar door het programma toch vlot kan worden af gewerkt.

Amstel - Echo | 1949 | | pagina 4