f fff» v - TlaH Uul pen uxeh&t mee! x AMSTEL-ECHO heeft, omdat het voor de jubilaris een waarschuwing is dat een groot deel van het korte leven is ver vlogen. En ik weet ook dat dit jubileum voor jou, Dirksen, extra zwaar is, omdat het tevens een afscheid betekent van de brouwerij, omdat nu voor jou de tijd gekomen is, om je definitief uit het zakenleven terug te trekken. Deze dag, zo mooi en zo zwaar tegelijk, die eens onherroepelijk voor ons allen aanbreekt, waarschuwt jou nu: ..Het is genoeg geweest, oude getrouwe, je hebt je rust verdiend." Oh, het zal stellig een hele verandering in je levens gewoonten geven, je zult je dagelijkse gang naar de brouwerij niet langer kunnen doen, maar ik ver trouw erop, dat de herinnering aan de lange tijd, die je hier hebt kunnen werken, aan het vele goede, dat naast veel leed toch ook je deel geweest is, de wetenschap, dat je zoon je voetstappen drukt en dat je hier veel vrienden hebt, je de overgang naar een rustend leven veel gemakkelijker zal doen vallen. Wens ik je dus geluk, Dirksen, ik neem tevens afscheid van je. Dat valt ook mij zwaar. Met jou immers gaat een vertegenwoordiger heen van een generatie, wier leden mijn eerste schreden op dit ondermaanse levenspad hebben bewaakt, en voor wie ik alleen al daarom een zekere verering koester. En als ik dus in deze open brief als het ware voor het front van de troep afscheid van je neem en je de hand druk, dan doe ik dat èn gezien je persoon èn gezien je generatie met een groot gevoel van spijt. Maar het is niet anders, Dirksen. Moge je nog lang van je welverdiende rust genieten. Six. M /ff t w v;': VMV: STAD EN LAND ROND DE MARTINITOREN Men vindt in Groningen de meest welvarende boeren en de grootste boerenbedrijven van heel Nederland. Het land be horende bij deze bedrijven is gemiddeld 4060 hectare, hoe wei er ook bedrijven voorkomen met 100 hectare land, vooral langs de kust en in de Dollart- polders. Meer dan in enig deel van Nederland worden in de pro vincie Groningen bij de land bouw verschillende machines gebruikt. De boeren zijn groten- deels eigenaars van hun bedrij ven. Ze vormen een min of meer gescheiden stand van goed ontwikkelde Here- boeren zoals bijna nergens in ons land voorkomt. Met de eigenaars gelijk te stellen zijn de beklemde meiers, die het zgn. beklemrecht bezitten. Oor spronkelijk waren zij pachters. Later werd de pacht ciie zeer laag is onopzegbaar. De grond mocht echter niet verdeeld worden. Hierdoor is het o.a. te verklaren dat de Groningse boerenbedrijven zo groot zijn. De voornaamste gewassen die in de provincie ver bouwd worden zijn: tarwe en andere korensoorten, peulvruchten, vlas en suikerbieten. Deze laatste worden verwerkt in twee suikerfabrieken onder de rook van Groningen, waarover de grootste, de Fnes^ Groninger Beetwortelsuikerfabriek, coöpe ratie! is. (Naar men beweert de grootste van Europa. Door inpoldering heeft men in de provincie heel wat land gewonnen. De Dollart b. v. strekte zich eertijds uit tot Zuidbroek en Winschoten. Nog steeds gaat de aanslibbing aan de kust door; daarom kunnen telkens weer nieuwe polders worden verkregen. Langs de voornaamste kanalen in de provincie zijn de vele scheepswerven gevestigd, vooral langs het W inschoter en Damsterdiep. Deze scheepswerven 2 1 "vhi-f.fK?. - De jubilaris temidden van zijn collega s-vertegenwoordigers in het jaar 1920. (Staande in het midden) Bij monde van Burgemeester d'Ailly werd op 5 September 1949, dus juist een jaar na de inhuldiging, aan Jhr. Six van Hillegom mede gedeeld, dat het H.M. de Koningin behaagd had hem te benoemen tot officier in de orde van Oranje Nassau. Wij geloven uit naam van het gehele personeel te spreken, wanneer wij onze directeur onze hartelijke gelukwensen met deze onderscheiding aanbieden.

Amstel - Echo | 1949 | | pagina 2