10 AMSTEL-ECHO NAAR AMSTERDAM Nu de Sportdag tot het verleden behoort,* is het toch aardig om nog even een blik terug te werpen. Om twee redenen; le. omdat het leuk is en 2e. omdat het meteen een bijdrage kan zijn voor onze AMSTEL-ECHO. Dat wil zeggen, als er plaats is en als mijn bijdrage wel geschikt is om te plaatsen. Wel, wij vertrokken 's morgens om 8 uur uit Rotter dam. (Aardig om zo de vrouwen van de ver schillende geëmployeerden weer eens te ont moeten). Eenmaal op de grote weg zat al gauw de stemming er in. Na een praatje en een grapje, volgde al spoedig het lied, begeleid door Veldhuizen op de mondaccordeon. In Den Haag kregen wij gezelschap van de Hagenaars en daarna ging het op weg naar Amsterdam. Daar aangekomen (en ik kom er wel eens meer) viel het mij als altijd weer op, hoeveel jullie, Am sterdammers, op een 'stad als Rotterdam voor hebben. Zowel wat de onmiddellijke omgeving als de stad zelf betreft. Er is tussen onze steden toch altijd weer een enorm verschil. In Amsterdam be hoef je niet ver te lopen om b.v. een bezoek te brengen aan een of andere culturele inrichting of aan een omgeving waar je kan genieten van de natuur. Maar toch zijn er in Rotterdam weer dingen, die wij, Rotterdammers, niet graag zouden willen missen. Daar zijn b. v. Museum Boymans, Scheep vaartkundig Museum enz. Ziet hoe onze Maas ligt te glinsteren en zich door onze stad kronkelt! Voor iedere Rotterdammer ,,Onze Koning". Dan is er onze prachtige Maastunnel, waarop wij terecht trots zijn. En dan... we zijn aan de opbouw! O. a. zal de gehele binnenscheepvaart in de Leuvenhaven geconcentreerd worden. Het gehele werk begint zich al af te tekenen. Als dat gereed is en men dan kijkende over die binnenscheepvaartuigen de „Nieuw Amsterdam ziet liggen, dan zeggen wij: „Geef mij Rotterdam maar". Ziet onze Grossiers- gebouwen. Kijk naar de bedrijvigheid bij het bou wen van wat eens het gigantische Groothandels gebouw zal zijn! Daar vlak bij staat het veel be sproken Bouwcentrum. Heus, wanneer Rotterdam eenmaal zal zijn opge bouwd. dan zal het ook voor de Amsterdammers de moeite waard zijn een excursie te ondernemen naar hier, om toch eens de mooie moderne stad Rotterdam te zien! Het vergelijk Rotterdam-Am sterdam is nu nog in ons nadeel, doch „late haver komt ook op!" Maar nu genoeg daarover. Om ongeveer tien uur arriveerden we op het sportterrein en waren al spoe dig opgenomen in die altijd weer gastvrije Amster damse familiekring en dat wil zeggen: meteen oude kennissen de hand drukken en een gezellig praatje maken, tot plotseling de omroeper Jhr Six van Hillegom aankondigde, die in een speech de sportdag officieel opende. Direct daarna volgden de verschillende athletieknummers, die vlot werden afgewerkt. Veel respect moet men hebben voor de dames, die de verzorging der kinderen op zich hadden genomen. Dat is opofferend werk. Hoeden af, heren! Dan wordt het tijd om ons te gaan verkleden voor de voetbalwedstrijd Amsterdam-Rotterdam. Na enige vriendelijke woorden van over en weer begon de strijd, die zoals later bleek, 'n zeer sportief verloop had. Echter... na een kwartiertje ging ondergetekende formeel door zijn linkerknie. Na enige massage ging het weer, tot 5 minuten daarna de aarde weer gekust werd. Maar wat had ik toen een pijn! In de kleedkamer stond evenwel een heerlijke koude douche, waar ik gretig gebruik van maakte. Na een lekker glas bier (hoe heerlijk op temperatuur) zat ik langs het lijntje te overdenken of 41 lentes nou toch te veel was. Maar daar zag ik collega v. d. Pol (met 52 lentes) nog als een veulen over het veld dartelen. Toen hield ik op met mijmeren. Daar was trouwens geen gelegenheid voor, want enige Rotterdamse dames zaten luidkeels hun respectievelijke echtgenoten aan te moedigen. Zo als gewoonlijk volgde na de thee de tweede helft van de wedstrijd, doch de Rotter damse (dikbuikige) verdediging vocht tegen de bierkaai! (62) In de wondertent kon de dorst worden gelest en teen was het einde van deze sportdag weer in zicht. De stemming in het Rotterdams-Haagse kamp was: volgend jaar overdoen, maar dan beter! Wel, alles bijeen: een werkelijk nuttige en aan gename dag, die voor vele mensen vriendschaps banden gelegd zal hebben. Hulde aan de initiatiefnemers en organisators! A. W. Dielemans Filiaal Rotterdam Amsterdam en Rotterdam. Broederlijk vereend.

Amstel - Echo | 1949 | | pagina 10