AMSTEL-ECHO 3 hebben, verzekerde ons, dat dit het zou één jaar of nog ten hoogste vijf jaren kunnen duren absoluut het gevolg zal zijn van de vele bespre kingen, die omtrent dit onderwerp gaande zijn. WIST U DAT? In het Amerikaanse blad Modern Brewery Age" van Mei 1949 lezen we het volgendè: ,,One way we could help to increase the con sumption of malt beverages is by example. ,,Too many of us order highballs and cocktails „when we are out and permit our salesman to „do the same thing, using our money to buy liqour „when they are supposed to be promoting the „sale of beer and ale." Vrij vertaald luidt bovenstaand stukje waar mede een Amerikaanse brouwer de spijker op de kop slaat, als volgt: „Een manier waarop we allen kunnen meehelpen om het bierverbruik te verhogen, is het geven van het goede voorbeeld. Te velen van ons nemen een borrel of limonade wanneer we eens uit zijn. En op die manier wordt het bij de brouwerij ver diende geld besteed, om de afzet van dranken te bevorderen, die ons product (waarvan we allen moeten leven) beconcurreren. Bier zien drinken, doet bier drinken. We zien hieruit, dat de teruggang van het bier- verbruik een niet bij uitstek Nederlands pro bleem is. Red. Onlangs werden te Londen enige verbluffende staaltjes van electronische^toverij vertoond. Door gebruik van foto-electrische cellen, hoog frequen tie trillingen, zoals radar en supersonische toe stellen wordt het menselijk element met al zijn tekortkomingen uit de productiefasen geweerd. Een apparaat „nephoscoop" genaamd, ontdekt bezinksel in bier, melk en andere vloeistoffen in concentraties van slechts 1 op 100.000. Het men selijk oog zou een dergelijke graad van bezinksel niet opmerken. Een waarschuwing van de „ne phoscoop" maakt de correctie van fabricagefouten mogelijk, voordat zij ernstige gevolgen hebben. STICHTING 1940—1945. Ieder, of bijna ieder van ons, zal wel bekend zijn met de doelstellingen van de Stichting 1940-'45. De Stichting 1940- 45 geen staatsinstelling -- ontleent haar financiën aan het particulier initia tief, o.a. door de opbrengst van tentoonstellingen, extra entrees bij Interlandwedstrijden e.d., de verkoop van het Midden-Damterrein, enz. enz. De gelden, die de Stichting bezit en die nodig zijn om de vooral in deze tijd zo hoge nood te lenigen, zijn ternauwernood toereikend. Alom wordt dan ook een beroep op ons gedaan de Stichting te steunen in haar loffelijk streven. In de dagbladen werd ons de suggestie gedaan een uur loon van ons inkomen voor dit doel af te staan. Onze collega-chauffeur G. van 't Lam is reeds onder zijn medearbeiders aan de slag getogen en het tot nu toe bereikte resultaat is niet onbevre digend te noemen. Bravo! Wie Uwer op Uw afdeling, op Uw filiaal of aan Uw depót volgt dit mooie voorbeeld? Eén uur loon voor de nabestaanden van hen die vielen voor onze vrijheid! Wie? Opent een Intekenlijst, wekt Uw collega's op ten minste één uur loon af te staan voor dit doel. De redactie van de „Amstel-Echo" ziet Uw lijst (en) met het daarop ingetekende totaal bedrag uiterlijk op 15 Augustus a.s. van U tegemoet. G&acMe Redactie M. Gaarne zou ik U het volgende willen vragen. Zou het niet mogelijk zijn de AMSTEL-ECHO met een rubriek „Vraag en antwoord" uit te brei den. Ik bedoel dit. Wij verkeren wel eens in moeilijkheden omtrent de juiste beantwoording van een vraag. B.v. moet ik in bepaalde gevallen voor mijn ouders zorgen, of hoe is het met een er fenis, een scheiding of een boedelverdeling. Kort om vragen, die eigenlijk alleen door een rechtsge leerde zijn te beantwoorden. Wanneer zulke vra gen dan door middel van de Amstel-Echo worden gesteld en op dezelfde wijze worden beantwoord, dan zouden dit evenzoveel antwoorden kunnen zijn voor parallel-problemen van anderen. Ik ge loof dat het instellen van zo n rubriek het lezen van onze krant nog aangenamer maakt. A. Heimering. Van bevoegde zijde wordt ons het volgende medegedeeld: Ieder mens heeft in zijn leven wel eens problemen waarvoor hij zelf geen oplossing weet en vooral in gevallen als door onze collega Heimering genoemd. Inderdaad kan in zulke ge vallen alleen een kenner van de wet het juiste antwoord geven. Het instellen van zo n rubriek is echter geheel overbodig. Zijn er onder onze collega's die zich voor dergelijke of andere pro blemen zien geplaatst en er geen weg mee weten, de aan ons bedrijf verbonden juristen zijn gaarne bereid ze te helpen door het geven van inlich tingen. De redactie van de Amstel-Echo wil gaarne meewerken om collega's, die dit wensen in verbinding te brengen met de juristen, mej. Bosker of de heer Dalmolen. Het eerste wat U in dat geval te doen hebt, is Uw schroom te overwinnen, de rest komt dan wel vanzelf. Red.

Amstel - Echo | 1949 | | pagina 3