8 TteWanatLa AMSTEL-ECHO WIST U DAT? Blijkens een zich in het Britse Museum bevindende brief zou het biljart in het midden van de zestiende eeuw door de houder van een pandjeshuis. Wil liam Bill) Kew, uitgevonden zijn. Hij had aan zijn gevel drie ballen uithangen, welke hij des avonds inhaalde en zich dan bedienend van zijn ellemaat, de yard, speelde hij met die ballen op zijn toonbank. Dat van Bill Yard het woord biljart voortgekomen is, is gemakkelijk te begrijpen. De Fransen betwisten deze afkomst en schrijven de naam toe aan bille (bal). De eerste biljarts hadden in het midden een kleine boog, waardoor de speler de ballen naar een ke gel, de zgn. koning moesten stoten. Men bediende zich daarbij van een kromme stok, welke later vervangen werd door de queue. Aan Mengad komt de eer toe in 1827 de pommerance te hebben bedacht. UIT ROTTERDAM De 31ste Januari namen wij afscheid van de Heer J. J. v. d. Ree, die gedurende circa 20 jaar bij ons is werkzaam geweest op de afdeling Expeditie. Zoals U in de vorige „Echo" hebt kunnen lezen, gaat hij als directeur zijn krachten wijden aan de .Julianabron" te Beekbergen. Onze Directeur, de Heer W. Ch. de Groot, zeide in zijn afscheidswoord, dat hij de Heer Van der Ree met weemoed zal vertrekken, omdat hij hem heeft leren kennen als een zeer ijverig en con sciëntieus medewerker, met veel practische zin, initiatief en gevoel voor economische doelmatig heid. Als tolk van het gehele personeel, dat in de koffiekamer was verzameld, wenste hij hem veel succes in zijn nieuwe werkkring en sprak de hoop uit, dat de Heer Van der Ree ook daar zijn gevoel voor humor zou behouden, hetgeen zijn ongetwij feld zware taak straks zou helpen verlichten. Als een blijvend aandenken werd hem namens het ge hele personeel een reis-nécessaire aangeboden. Wij wensen hem van harte succes. A. G. T. De heer B. Smink betuigt ook namens zijn vrouw langs deze weg zijn hartelijke dank voor de blijken van belangstelling ondervonden bij zijn 25-jarig jubileum, die de vorm hebben aangenomen van een radiotafel, waarop het radiotoestel, ontvangen van de Directie, thans prijkt. Copie voor dit blad moet uiterlijk op de le van iedere maand in ons bezit zijn Red. WIJ FELICITEREN G. v. d. BOVENKAMP, die op 21 Maart a.s. de dag hoopt te herdenken, waarop hij 25 jaar ge leden als Handlanger op de Smederij in onze dienst trad. v. d. Bovenkamp, die thans bij de Alge mene Dienst werkzaam is, heeft zich gedurende die tijd doen kennen als een zeer plichtsgetrouw employé en een goed col lega. Wij hopen, dat v. d. Bovenkamp nog vele jaren in goede gezondheid aan onze brouwerij verbonden zal zijn. PUZZELAARS VOOR Gezien het kleine aantal inzendingen slechts een twintigtal moet worden aangenomen, dat de Visitekaartpuzzle aan de moeilijke kant was. Beroepen als Gistkelderbaas, Pasteuriseerder, Wortaannemer en Rekeningcourantboekhouder kunnen toch niet als onbekend beschouwd wor den. Wij zullen deze soort puzzle voorlopig niet meer opnemen. Des te meer waardering voor de goede inzenders, uit welke kleine doch selecte groep als gelukkige prijswinnares naar voren kwam Mej. C. van Woudenberg, van de afdeling Loonadministratie (hoe kan het ook anders). Het bekende boekwerk „Ditte, een mensenleven" van Martin Andersen Nex0 is de door haar gewonnen prijs. Waar het „Pettendrama" zo n groot succes is ge weest, plaatsen wij ditmaal een soortgelijke speur- ders-puzzle. Omschreven oplossingen dienen vóór 5 Maart te worden ingezonden, met als inzet wederom een mooi boekwerk. Hier is de opgave: Hoe heet de machinist? Een trein wordt gereden door 3 personen: Smits, de Groot en Jansen, die stoker, machinist en rem mer zijn, doch niet in dezelfde volgorde. In dezelfde trein zitten 3 zakenlui, n.l. Mr. Smits, Mr. de Groot en Mr. Jansen. Mr. de Groot woont in Amsterdam. De remmer woont in Halfweg. Mr. Jansen verdient 2.000.per jaar. Smits speelt beter biljart dan de stoker. Eén der zakenlui woont naast de remmer en ver dient driemaal zoveel als de remmer, die 1000.— verdient. De passagier van dezelfde naam als de remmer woont in Utrecht. Volgelingen van Sherlock Holmes, zet U schrap. Nogmaals: Hoe heet de machinist! v. B.

Amstel - Echo | 1949 | | pagina 8