8 AMSTEL-ECHO binnengekomen en er waren collega's boos, omdat ze niet gevraagd waren mee te doen! Nadat portier Zeilmaker van het Hoofdkantoor nog enkele persoonlijke woorden tot de heer Kwint had gericht, de heer W. Oltmans, namens het mouterij-personeel, met een kort woord een mooi uitgevoerde ballpoint-pen had overhandigd, nam de vertrekkende heer Kwint zelf het woord. Zichtbaar geroerd dankte hij in de eerste plaats de heer du Celliée Muller voor de steun die hij van hem in de jaren van zijn portiersloopbaan mocht ondervinden, memoreerde de, volgens hem Gouden en IJzeren tijd, de ups en downs, die hij had meegemaakt en hoopte voor allen, de brou werij en in het bijzonder voor de ingenieur, dat de Gouden tijd weer spoedig zou mogen aanbre ken. Gezien de grote schare van aanwezigen kon de heer Kwint moeilijk allen met een persoonlijk woord danken, doch hij wilde voor de heren Blan- kenstein, Kuijvenhoven en Stoke een uitzondering maken. Deze heren, zei spreker, waren niet alleen goede collega's, maar ook goede buren geweest en vooral hun echtgenoten, goede buurvrouwen. Ten slotte verzocht de heer Kwint nog eenmaal een gunst. „Ruim 32 jaar hebt U mij gekend als portier en heb ik U bij wijze van spreken geregeld in en uit gelaten. Ik wens thans dan ook als por tier afscheid van U te nemen. Mijn plaats zal dan voor de laatste maal zijnaan de deur, doch met dit verschil, dat ik U dan allen de hand druk." Een ieder voelde de symboliek verborgen in dit eenvoudig, doch zo treffend verzoek. En we namen afscheid. Eén voor één. Portier Kwint aan de deur, totdat achter de laatste af scheidnemende collega de deur dicht viel IN MEMORIAM Nog maar pas was het nieuwe jaar begon nen toen ons de ontstellende berichten be reikten van het plotseling overlijden van twee onzer beste arbeiders. Groot was de verslagenheid toen wij vernamen, dat ROELOF KREIJT en BERTUS JOHANNES VAN JOOLEN op resp. 63- en 47-jarige leeftijd voor goed van ons waren heengegaan. Wij verliezen in deze mannen niet alleen goede werkers maar ook goede kameraden, die beiden pl.m. 30 jaar hun arbeid tot volle tevredenheid van hun superieuren hadden verricht. Hun nagedachtenis zal nog lang bij ons blij ven voortleven. Dat zij rusten in vrede. Mevrouw de Wed. J. Sutholter-ten Seldam dankt Directie en collega's van de Amstel Brouwerij voor de bewijzen van deelneming, betoond bij het overlijden van de heer A. W. Sutholter. in leven baas van de Electriciens-Werkplaats. Hiermede willen wij onze oprecht gemeende dank betuigen aan de Directie, A.V.A. en alle andere medewerkers, voor het aan onze kinderen aange boden zo geweldige Sint Nicolaasfeest. De Ouders. PUZZELAARS VOOR Uit het aantal ontvangen inzendingen blijkt, dat de puzzles in ons vorige nummer niet te moeilijk zijn geweest. Er waren derhalve een groot aantal goede oplossingen. De juiste oplossingen luiden: Kruiswoordpuzzle. Horizontaal: 1. wees; 5. een; 7. man; 10. mouterij; 12. etmaal; 14. or; 15. er; 16. Aa; 17. N.T.; 19. Eest; 21. X; 22. R.G.; 23. Aar; 26. Sla; 27. A.I.; 29. M.B.F.; 31. Eva; 32. ct.; 33. set; 34. pel; 35. Sottens; 37. Bostel; 39. Deur; 40. yell; 41. astrologe; 45. pupil; 48. trieur; 49. Röntgen; 50. Atol. Verticaal: 1. Wort; 2. eu; 3. et; 4. S.E.; 5. Eijre; 6. Neutraal; 7. Mm; 8. Aa; 9. naar; 10. Montejus; 11. ree; 13. lagerkelder; 18. ijs; 20. Salve; 23. Asepsis; 24. Amstel; 25. After; 27. A.C. 28. It.; 30. Betulin; 36. odeur; 37. Burt; 38. split: 40. Yp; 42. Ora; 43. Oeo; 44. Gul; 46. Po; 47. Lt. Schuifpuzzle: Amstelbier bij ieder vertier. De prijs is ditmaal ten deel gevallen aan de heer A. F. J. Krijnen, werkzaam op onze afd. Bottelarij, die het juist verschenen boek „De ongeschreven wet" (Gentleman's Agreement) van Laura Z. Hobson in ontvangst kan nemen. Ditmaal geven we een zgn. Visitekaartjes-puzzle. Door omzetting van de op ieder kaartje voor komende letters vindt U een beroep, dat op de brouwerij voorkomt. Dr. Ir. A. TER SEUS Epe U. O. BROEKO KREUNINGE Drachten Inzendingen vóór 5 Februari a.s. aan de Redactie, die weer een boekwerk beschikbaar stelt. En nu puzzelen maar! Copie voor dit blad moet uiterlijk op de le van iedere maand in ons bezit zijn Red. I. B. DRAKE Gasselt W. E. TOREN Maarn

Amstel - Echo | 1949 | | pagina 8