2 ïlieuLajaa'ii.iu-eixó iuin 'JAo-mafaj-at'i mi Ttietfuiei AMSTEL-ECHO Th. Dag Pieternel, ben jij al daar? Je staat met je gedachten zeker in het oude jaar, hier op mij te wachten? P. Ja Thomasvaer, je hebt goed geraden. Ik dacht aan 't lief en leed, aan alle goede en slechte daden, die men niet licht vergeet. Aan Benelux bijvoorbeeld en aan de Veiligheidsraad. Th. Maar je hebt toch niet te vroeg geoordeeld7 Eens komt die Raad wel met de daad! Eens zal men goede vrienden blijven Een niet meer met elkander kijven. P. Laat liever ons in de omtrek kijken, naar wat daar zoal is geschied, en Thomasvaer, het zal je blijken, ook daar genoeg het leven biedt. Neem nu die Amstelbrouwerij.... Th. Ja Piet, dat is wel iets voor mij. Een lekker glaasje Amstelbier, dat drink ik altijd met plezier! P. O, Thomasvaer, jij lieve rakker, wat ben jij toch een ouwe smakker! Th. 't Is ook zó goed, wat men daar maakt, dat 't altijd even lekker smaakt P. Daar moet je niet het éérst aan denken; IK dacht daar niet het eerste aan, maar liever wil ik hier herdenken Hen, die voor goed zijn heengegaan. Th. Je hebt gelijk. mijn brave Piet, je hoeft mij niets te leren, ook ik vergeet hen immers niet en zal hen altijd eren. P. En de gepensionneerden dan, denk jij daar ook aan, beste man? Th. Zij hebben hunne beste krachten aan het bedrijf gegeven. Ik wens hen toe uit alle macht, Lang zullen zij nog leven. P. En o. concessie aan de tijd, wij raakten ook de paarden kwijt, wat waren die toch prachtig en waarlijk schilderachtig. Th. Ja beste vrouw, de tijd die staat niet stil, ook als men dat somtijds niet wil, dat zie je wel, het nieuwe jaar staat ook weer voor je, kant en klaar. Dus nu de blik maar weer vooruit gericht met blij gemoed en opgewekt gezicht. P. Daar bén ik Voor, mijn beste man, vooruit maar, we beginnen dan, om aan alle brouwerij-mensen, aan te bieden onze beste wensen. Th. Aan Directie, Commissarissen, Technische staf. Bazen en andere functionarissen, Van Amstel-Echo de Redactie, mannen van de autotractie, P. Smeden, schippers, stokers, bouwers, machinisten, kuipers, brouwers, electriciens, koetsiers, cantinebaas, portiers, Th. Mensen van de bottelarij, kelder, spoelplaats, mouterij, van kantoor en controleurs, expeditie en monteurs, P. Dan de club B.B.d.A. en niet vergeten de A.V.A. Samen; Aan allen in negentien vier en negen. wensen wij veel heil en zegen! Corver. SINTERKLAASFEEST 1948. Even een kort verslagje over dit feest, dat al weer zo lang geleden schijnt: het vorig jaar immers! De aankomst van Sint op de sleepboot was zeer statig: hij maakte zoveel indruk, dat het „Zie ginds komt de stootboot" nogal schuchter klonk en ver dronk in het lawaai, dat de niet op het feest ge nodigde kinderen uit de buurt maakten. Logisch, die hoefden niet bang te zijn voor roe en gart. De zanglust begon pas goed, toen allen in het grote schaftlokaal vergaderd waren. De kinderen, die tegelijkertijd met Sinterklaas jarig waren, mochten een „solo ten beste geven, hetgeen kra nig werd gepresteerd door Willy Wouda, Thea Beers en Inge Born, die op onnavolgbare wijze en sotto voce „Sintniklaas Kapoentje" vertolkte. Toen kwam er een film: „De Leeuwenjacht", met explicatie van de meneer die het projectie-appa- raat bediende. Ieder was gelukkig dat ieder, de leeuw inch, alle gevaren te boven kwam. Daarna gaven Marijke ter Woort en Dickie Overschot een Tiroolse dans weg, zo mooi, dat je de eeuwige sneeuw voor je zag. De tweede film, „Het Vuur werk", stelde alles wat Hartjesdag op dat terrein kan bieden ver in de schaduw en de jongens von den dat dus meer dan prachtig. En nadat nog door een jongetje en meisje de ballade: „èn we zingen en we springen en we zijn zo blij" ver tolkt was. Mevrouw Mantoua gezongen had, de jeugdige dochter uit den huize Dalmolen de Sin terklaascantate van Bernard Zweers aan de ver getelheid ontrukt had, en de meneer van de film de „Verlofgangers", een vrolijke matrozen- klucht had afgedraaid, kwam het moment van de dag: uitdeling van de cadeaux! En daar werden weggegeven aan 160 kinderen: brouwerijwagens met 2 paarden plus koetsier, levensgrote driewielers en autopeds, stofzuigers, sleden, hijskranen, wasmachines (voor meisjes oudste groep) en boekwerken (jongens oudste groep). Dat speelgoed (de boeken uitgezonderd) was ge maakt door een ploeg van 25 man, die daaraan ongeveer 2 maanden hun vrije tijd besteed had den! En ofschoon we niemand de eer willen ont houden die hem toekomt, menen wij toch dat hier een speciale vermelding van de heren van der Neut (timmerwinkel) en' Koch (smederij) als de drijvende krachten van deze speelgoedfabriek op zijn plaats is. Rest nog te vermelden, dat F. Ruytenbeek een waardig herder van zijn kudde, J. Beers een gloed volle moriaan was, dat de middag stond onder leiding van J. de Roest en dat Henkie van Gelder een slagvaardig en belangeloos pianist was. De heren Six en Hooft, alsmede Mevrouw Six, gaven door hun tegenwoordigheid blijk van hun medeleven met deze voor de kinderen zo belang rijke gebeurtenis.

Amstel - Echo | 1949 | | pagina 2