'n &o-o-ït 0-p.inie andetfro-tk AMSTEL-ECHO 11 zonder lint; de letters lagen in een inktkussen, dat geregeld bevochtigd moest worden. Alleen de chef-de-bureau mocht ze gebruiken. Bij non- actief ging de machine op slot! U kunt zich de rust niet voorstellen, die toen op het hoofdkan toor heerste. Voor 2 uur n.m. mocht er niet ge rookt worden en dan alleensigaren! Pijpen en sigaretten waren streng verboden. De jongste bandiet, zo werden wij jongste bedienden toen genoemd, mocht van die gunst geen gebruik maken. Zeer inconsequent mocht hij wel mee drinken. We kregen n.l. allen elke dag 5 loodjes, die recht gaven op evenzoveel halve liters zwaar beiers bier. Vanaf 2 uur 's middags was het elk heel uur „innemen" voor de heren en toog de piccolo met een blad met stenen kruiken het terrein op, om uit een automaat het ideale dorst- verdrijvende middel te putten. Later vroeg het personeel in plaats van bier een geldelijke ver goeding. Wat zullen ze daar een spijt van gehad hebben. De ping-ping moesten ze thuis afgeven en de dorst bleef ongelest! In 1907 zag ik de eerste bier-auto de poort in rijden als de voorloper van het auto-park, dat later gedurende vele jaren het paard verdrong. Gelukkig is men daarvan teruggekomen. Een span schoongetuigde vossen biedt immers een heel wat levendiger aspect in het stadsbeeld. Het aantal maandgelders bedroeg een 30 man en omdat jubilea zeldzamer waren, werden ze door allen méér meegevierd dan thans en wer den bij hogere personages besloten met een fees telijk diner in Kras. Toch heersten er ook toestanden, die niemand terug verlangt. Zo b.v. moesten we om de andere avond werken tot half tien, ook 's winters, ter wijl het volstrekt overbodig was. Jhr. Bicker, toenma,y^| p. rfrf f 17 kundig daarvan, kvtU~Jr LJ Aj/j kantoor en wist niet wat hij zag, met gevolg, dat er gauw een einde aan kwam. In de loop der jaren zijn er door de directie nog tal van ver beteringen tot stand gekomen, zodat wij nu zon der tegenspraak kunnen getuigen, dat de Amstel- brouwerij ook op sociaal terrein aan de spits staat van vele grote bedrijven. Ik hoop, dat het ophalen van enkele oude voor vallen een aanleiding moge zijn voor andere, reeds lang aan de brouwerij werkenden, om hun geheugen eens op te frissen en deze dan te boek te doen stellen in onze „Amstel-Echo". W. G. HARMSE. Aan onze lezers. De redactie heeft, zoals U reeds direct bij ont vangst van dit nummer bemerkte, gemeend de AMSTEL-ECHO ter gelegenheid van het Kerst feest in een speciale omslag te doen verschijnen. De Directie stelde ons daartoe in de gelegenheid, waarvoor wij hierbij hartelijk dank zeggen. Hoe denkt U nu over onze AMSTEL-ECHO? Gaarne zag de redactie dan ook, dat U Uw oordeel in een briefje aan haar inzendt over dit nummer en de AMSTEL-ECHO in het algemeen. Mogen wij op U rekenen? Copie voor dit blad moet uiterlijk op de le van iedere maand in ons bezit zijn. Red. ii« niinuRiAin plaats, de Heer A. Op Maandag 22 November j.l. ontviel ons nlotselinru dé...Chff. van de Electriciens-Werk- 44 Gastvrij. 46 Op last van (afk.). Zeven weken lang hadden wij gedurende zijn ziekte in hoop en vrees met hem medegeleefd en toen hij zelf meende weldra genezen te zullen zijn, is hij zeer onverwacht van ons heen gegaan. De verslagenheid op de brouwerij was groot. Hij was een goed kameraad en te allen tijde hulpvaardig. Hij was een uitstekend vakman, die gedurende 29'/2 jaar zijn uitgebreide en gedegen kennis zonder voorbehoud aan de brouwerij heeft gegeven. Wij hebben hem op den 26sten November in alle eenvoud naar zijn laatste rustplaats begeleid. Op zijn uitdrukkelijk verlangen heeft geen bloem de baar van deze bescheiden mens gedekt. Wij konden slechts mondeling de laatste groet brengen en de verzekering geven, dat hij bij ons allen in goede herinnering zal blijven voortleven. d. C. M.

Amstel - Echo | 1948 | | pagina 13