8 AMSTEL-ECHO 7le>ió,o-natLa Wij feliciteren G. de Veer, die op 12 December a.s. de dag herdenkt waarop hij voor 25 jaar geleden in dienst trad van onze brouwerij. Georg, zoals wij hem kennen, heeft zich gedurende die tijd als een plichts getrouw collega gedragen en is iemand, waarop een beroep om hulp nimmer tevergeefs is ge weest. Georg, werkzaam in de gistkelder van de brouwerij, is daarnaast steeds een man geweest die voor de voetbalvereniging B.B.d.A. zijn uiterste krachten heeft gegeven. Wij hopen, dat hij nog vele jaren voor ons bedrijf werkzaam zal zijn en dat wij hem nog heel lang op onze terreinen zullen ontmoeten. en nemen afscheid van E. de Groot, die om gezondheidsredenen op 15 October j.l. onze dienst heeft verlaten. ..Bertus", die gedurende 35 jaar in onze dienst was, was een zeer geziene koetsier in dat gedeelte van de stad. die als de Jordaan wordt aangeduid. Wij wensen Bertus dan ook van deze plaats een spoedig en algeheel herstel toe en hopen, dat hij nog vele jaren van zijn pensioen zal mogen genieten. C. J. Erkamp, die eveneens om gezondheids redenen onze dienst op 22 October j.l. verliet, nadat hij ongeveer een jaar met ziekteverlof is geweest. Erkamp, die werkzaam was in onze tap- kelder, heeft zich gedurende de 29 jaren, die hij bij ons werkzaam was, als een goed collega doen kennen. Ook hem wensen wij een spoedig en alge heel herstel toe en hopen dat hij in de jaren die voor hem liggen, steeds met vreugde op de tijd zal kunnen terugzien, waarin hij ons als tapper heeft gediend. F. van Eek, die op 26 November a.s. onze dienst gaat verlaten. Oom Frans was een bekende brou wer" in de buurt van de Haarlemmerdijk en om geving en heeft in tijden van nood ook wel als stalbaas gefungeerd. Hij verlaat onze dienst mede om gezondheidsredenen, nadat hij ons niet minder dan ongeveer 40 jaar heeft gediend. Wij wensen Frans dan ook een spoedig herstel en hopen, dat hij van zijn welverdiende rust nog lang zal mogen genieten. Op 6 October j.l. herdachten de heer en mevrouw G. P. N. LosG. Schutte de dag, dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. De heer Los is gepensionneerd Hoofdkantoor-employé. Hoewel wat laat. feliciteren wij het echtpaar Los en spre ken de hoop uit, dat zij nog lang en gelukkig van hun levensavond zullen mogen genieten. PUZZELAARS VOOR Toen het idee geopperd werd een deel van onze krant voor puzzelaars beschikbaar te stellen, hadden wij niet verwacht een dergelijk enthou siasme te zullen ontmoeten. Niet minder dan 121 oplossingen werden ontvangen, waarvan een groot aantal van onze filialen; slechts één filiaal zond geen oplossingen in. De loting, welke onder de 53 goede oplossers plaats vond, wees als winnaar van de eerste Amstel-Echo-puzzle aan onze Heer- lense collega J. P. H. Geelen, die een door de Directie beschikbaar gestelde lederen portefeuille zal worden toegezonden. De juiste oplossing was: Horizontaal: 1 bottelarij, 4 bandenpersen, 7 Norge, 9 site, 11 rentabiliteit, 15 schipper, 17 gistkuip. 28 godin, 19 zwikkel. 20 stola, 23 derrie, 25 buitengemeente, 28 ate, 29 vrede, 31 Valentijn, 32 nadenken of bedenken. Verticaal: 1 tenor, 3 lageren, 5 densiteit, 6 perte, 8 rabbi, 10 koelschip, 12 tagrijn, 13 liter, 14 roerkuip, 16 pergola, 17 gistkelder, 20 stopen. 21 nieten, 22 gemeen, 24 riemen, 25 buitelen, 26 gebrouw, 27 tevreden, 28 Ava, 30 deken. Voor deze keer een puzzle van een geheel ander genre, speciaal voor puzzelaars met een speurders- natuur. Het drama van de Pettenwinkelier Ditmaal zet ik U eens een denkprobleem voor: het drama van de Pettenwinkelier. Ziehier het verhaal. Onze pettenwinkelier had eens een goede bui: hij loofde onder zijn 3 jongens een prijs uit, en wel op de volgende voorwaarde. Ik heb zo sprak de vader 3 witte en 2 zwarte petten. Ik zet jullie achter elkaar en ik zet jullie, zonder dat je het ziet, een pet op. Wie dan raadt, welke pet hij op heeft, krijgt de prijs. Vader plaatste zijn zoons: Jan Piet en Klaas achter elkaar in gelid. Toen zette hij ieder een pet op, zodat Jan dus niets zag. Piet zag, welke pet Jan op had en Klaas zag, welke petten zijn beide broertjes op hun hoofd hadden. De jon gens moesten dus door nadenken raden. Toen vroeg Pa aan Klaas: Welke pet heb jij op?" Klaas antwoordde: ,,Dat weet ik niet!" Hetzelfde vroeg Pa aan Piet, die in verband met het antwoord van Klaas ook antwoordde: ,.Dat weet ik niet!" Dezelfde vraag aan Jan, die nadacht over de beide antwoorden van zijn broers en toen zeide: ,,Ik heb een witte pet op!" Hetgeen juist was en waardoor Jan de prijs kreeg. VRAAG: Hoe komt Jan dit zo precies te weten? Commentaar hierbij is niet nodig, zodat ons slechts rest U succes toe te wensen en U te verzoeken oplosingen vóór 1 December aan de Redactie in te zenden. Onder de goede oplossers zal een goed boek worden verloot. v. B.

Amstel - Echo | 1948 | | pagina 8