7 Atnube,me.ritö Amitei Rfw-uw-eüj, AMSTEL-ECHO avond, gewapend met sportbroek, schoentjes, zeep en handdoek naar de Spiegelschool op de Over toom. waarbij ik bij mijn aankomst met een waar Indianengehuil werd begroet. U vindt het mis schien gek, maar geloof me, om bij de kleedkamer te komen moest ik door een haag van indoor- training-wellustelingen heen dringen. Nooit had ik gedacht, dat voor deze lokaaltraining zoveel belangstelling bestond. Toen ik dan, nadat ik me zelf eerst een verwijt had gemaakt, dat ik één van de laatsten was, eindelijk als een allround athleet de arena, pardon, het gymnastieklokaal betrad, viel me direct het oorverdovend lawaai op en moest ik me eerst realiseren, dat ik werkelijk op indoortraining was en niet in een apenkooi. In rekken aan de wand hingen schaars geklede en zwaar behaarde jongelingen, die trachtten en dikwijls tevergeefs, door anderen ingekopte bal len te keren. Al gauw had ik me aan de omgeving aangepast en weldra sprong en kopte ik als een bezetene. Maar al te vaak was het resultaat nihil, omdat ik in mijn poging zo goed mogelijk voor de dag te komen, meer het hoofd of lichaam van een der velen raakte, hetgeen dikwijls met een gesmoorde krachtterm gepaard ging. Na enige ogenblikken vertelde de trainer, dat dit eigenlijk nog niet de beoogde training was, doch maar een soort ouverture. Daarna nam de indoortraining een aanvang. We liepen, wendden, sprongen, duikelden, dat het een lieve lust was en dat ging zo ongeveer een vol uur door. Daarna tennissen. Met een bal en met het hoofd en over een gespannen touw. Juich kreten bij een behaald punt deden het gebouw op zijn grondvesten trillen. Wanneer U bedenkt, dat ik zo transpireerde, dat mijn sportkleding let terlijk van mijn lichaam wegdreef (echt waar), zodat ik gauw aen goed heenkomen moest zoeken om mijn welgedaan figuur niet als kijkspel te doen fungeren, en dat ik minstens 10 pond in die ander half uur ben afgevallen, zult U het met me eens zijn. dat dit soort van training in de eerste plaats voor dikbuikjes nuttig genoemd kan worden. Maar niet alleen voor dezulken is indoortraining nuttig. Vooral voor actieve voetballers en tennisspelers en -speelsters, zo werd mij verteld, is indoortrai ning niet alleen van belang, maar zelfs noodza kelijk. Wanneer een voetballer of tennisser, zo zei de trainer, op het speelterrein een goed figuur wil slaan, is voor hem dit soort van trainen onont beerlijk. Hij behoudt zijn soepelheid of verkrijgt het, hij leert het lichaam in bedwang houden, wen den, enz. Vooral tot de voetballers dit. Denk niet, dat li de wijsheid in pacht hebt, omdat het bestuur U iedere wedstrijd opstelt; het zou wel eens kun nen zijnbij gebrek aan anders. Er moet ge traind worden, s zomers op het veld en s winters binnenshuis. Daaraan is geen ontkomen. Voetbal lers uit de Zondag-competitie, kent llw plicht en komt op indoortraining en gij, voormalige voet ballers van de Zaterdag-competitie, nu Uw elftal is opgeheven, nu U waarschijnlijk niet meer aan sport doet, grijpt deze gelegenheid, deze indoor training aan, om Uw lichaam in conditie te hou den. Komt op de Donderdagavonden trainen: Overtoom 16, Spiegelschool. Ook niet-voetballers. beoefenaren van andere sporten, alsmede dik kerds, zijn welkom. Het houdt je fit en soepel. Maar ik voel me nu nog als eenstokvis. Gaat wel weer over, zegt de trainer. Kreukel. <S> Afdeling Koorzang Aan ons koor. Ik heb mij wel eens afgevraagd, wat wel de oor zaak mag zijn, dat er bij ons zo weinig ambitie is voor koorzang. Het is toch inderdaad zo, dat niets zoveel voldoening geeft dan zingen, mits intensief beoefend. Nu is het ons in het begin niet bepaald meegelopen, toen wij vol goede moed startten met ongeveer 28 zangers en daarna plot seling door onze dirigent in de steek werden ge laten. Dit gaf een terugslag, maar was toch geen reden om het hoofd in de schoot te leggen. Iedere verenigingsman weet, dat je zonder vallen niet groot wordt. En gaat het zingen in het begin niet direct naar wens, begrijp dan, dat je ook niet in één dag bankwerker of brouwmeester wordt! En dat is maar goed ook, anders werden wij over stroomd met bankwerkers en brouwmeesters. Alles heeft zijn tijd nodig wil het tenminste goed wor den. Ook zijn er velen, die, als je ze vraagt waar om ze niet komen zingen, aankomen met de gang bare en wel wat afgezaagde term: ,,Ik heb een goeie stem om cokes te kloppen! Maar hoewel cokes kloppen op zich zelf een zeer nuttige bezigheid is, kunnen wij onze stem toch beter voor het doel gebruiken, waarvoor Moeder Natuur ons die heeft gegeven. Vóór U zegt: ik kan niet zingen, moet U het eerst proberen. Uw stem is een instrument, dat U moet leren bespelen en U zult verbaasd staan wat U onder goede lei ding kunt bereiken. Maar nogmaals, dat gaat niet ineens. Wij zijn 30 September weer met frisse moed begonnen en een nieuwe richting ingesla gen, omdat gebleken is, dat het zware koorwerk de meesten een beetje zwaar op de maag ligt. Meldt U voor het koor van de A.V.A., dames zowel als heren en U zult zien en horen, dat het geen onze dirigent, de heer Huygens, ons thans instudeert, Uw volle instemming zal hebben. Wees een man (en de dames dan? Red.) meldt U, probeer te zingen en U zult zien, dat het wel gaat. Th. M.

Amstel - Echo | 1948 | | pagina 7