QaacJhJte Radactie 6 AMSTEL-ECHO was dus in de oorlogsjaren onafhankelijk van het buitenland en kon blijven doorbrouwen. De Ne derlandse gerst kan met de buitenlandse in kwa liteit concurreren, hoewel sommige Tsjechische gerstrassen door de gunstiger klimaatomstandig heden superieur blijven. Als derde grondstof dient de hop genoemd. Deze stof is voor de bierfabricatie al even onmisbaar. Zij toch geeft aan het bier de karakteristieke hop- smaak en is door middel van verschillende stof fen, welke zij bevat, bij het brouwproces werk zaam. Van de bekende hopsoorten wordt slechts de Hümulus lüpulus in zijn veredele vorm voor brouwdoeleinden gebruikt en dan van deze alleen de vrouwelijke bloesem. In deze bloesem bevinden zich alle voornaamste voor de bierbereiding be langrijke stoffen, o.a. hopolie, bitterstoffen, harsen en looizuur. Als de beste hopsoorten zijn te beschouwen de Saazer, Spalter, Hallertauer en Auschaer hop, voornamelijk Boheemse en Zuid-Duitse-hopsoor ten, terwijl als voornaamste hopproducerende ge bieden genoemd kunnen worden: Bohemen, Beie ren, Würtemberg, de Elsasz, Baden. België. En geland en enkele delen van de Verenigde Staten (Oregon, Californië). (Wordt vervolgd). DANKBETUIGINGEN Zowel van het Centraal Bureau Uitvoerend Co mité Nationaal Huldeblijk, als van het Nederlands Comité United Nations Appeal for Children" ontvingen wij dankbetuigingen voor de door ons bedrijf en personeel geschonken bedragen. Het is dan ook op verzoek van beide comité's, dat wij allen, die hieraan hebben meegewerkt, har telijk dank zeggen. M. Naar aanleiding van het artikel van de heer Beek man in het Octobernummer van de ..Amstel- Echo zij mij vergund het volgende op te merken. Het ging in genoemd artikel over de eenheids gedachte. Nu is dat een woord, dat mooi klinkt, maar waarvan de verwezenlijking nog al wat moeilijkheden met zich brengt. Zeker is in de ondergrondse strijd tegen het nationaal-socialis- me de eenheid van verschillende volksgroepen prachtig gedemonstreerd en ook krachtig geble ken, maar toen ging het om ons naakte volksbe staan, hoewel ik er van overtuigd ben, dat niet iedereen door hetzelfde beginsel tot die strijd ge dreven werd. Ook in het feest rondom de troon van ons dierbaar vorstenhuis was, tot op zekere hoogte, die eenheidsgedachte te constateren. Maar wanneer de heer Beekman de sportdag van 12 September als voorbeeld voor de eenheidsgedachte stelt, meen ik toch, dat daar nog wel wat aan hapert. Wat toch is het geval? Juist het feit, dat dergelijke feesten op Zondag georganiseerd wor den. brengt met zich mee, dat een gedeelte van het personeel van de Amstel Brouwerij daar niet aan mee kan doen, om de eenvoudige reden, dat dit in strijd is met het beginsel waaruit ze leven. Meer wil ik daar nu niet over schrijven. Alleen zou ik graag het volgende in overweging willen geven. Zou het niet mogelijk zijn bij dergelijke gebeurtenissen rekening te houden met dat deel van het personeel, dat om des gewetenswil daar aan op Zondag niet mee kan doen? A. Linde. Het noemen van voorbeelden als de eensgezind heid in de strijd tegen de onderdrukker, de een heid bij de Abdicatie en Inhuldiging van onze nieuwe Vorstin, de saamhorigheid tijdens onze sportfeesten, zijn enkel maar gebruikt, om aan te tonen, dat deze gedachte ook aanwezig moet zijn. willen wij onze ..Amstel-Echo" in leven houden, hetwelk gezien de resultaten bij andere gele genheden ook hier mogelijk is. Daarom ging het. Niets belet dat deel van ons personeel, dat om des gewetenswil op de Zondagen niet aan sportfeesten deel kan nemen, aan onze krant mede te werken. De redactie van de .Amstel-Echo" is echter niet de organisator van de sportfeesten en heeft als zodanig daarin geen zeggingschap, maar toch willen wij het stukje van de heer A. Linde aan de organisatoren van onze Sportdagen ter studie voorleggen. Zou de 2e Pinksterdag niet een geschikte dag zijn? Red. SPORT Indoortraining. Sinds dag en jaar is het altijd mijn gewoonte ge weest om bij het ontwaken mijn echtgenote met een ..goeie morge" te wekken, doch sedert enige dagen ben ik slechts in staat pijnlijke klanken uit te stoten bij het aflopen van mijn wekker. Zoiets als ,,Au! au! en dan op een wijze, waaruit heel je smart spreekt. Ik heb me namelijk 'over laten halen om aan in doortraining mee te doen. Mooie voorspiegelin gen, dat indoortraining zo goed is voor je body. je stijve spieren weer soepel zou maken en vooral een paar prettige uren waarin je je zelf kan zijn en je weer jong voelt, gaven uiteindelijk de doorslag. En zo toog ik dan j.l. Donderdag-

Amstel - Echo | 1948 | | pagina 6