lil ill m m 8 AMSTEL-ECHO TlMo-ttatLa Wij feliciteren A. Kromwijk, voorman in onze bottelarij, die op 9 November a.s. de dag herdenkt, waarop hij 40 jaar geleden in dienst van de brouwerij trad. Kromwijk, die door de plichts getrouwe opvatting van zijn ar beid steeds een goed voorbeeld is geweest voor zijn medearbei ders, wensen wij dan ook op die dag veel plezier voor hem en de zijnen, waaraan de gebruikelijke geschenken het hunne wel zullen bijdragen. B. Elzinga, correspondent op ons Hoofdkantoor, die op 16 Novem ber a.s. de dag herdenkt, waarop hij 25 jaar geleden in onze dienst trad. Elzinga, die momenteel als Kapitein Hoofdcontroleur der Registratie bij het Ministerie van Oorlog in den Haag werkzaam is, heeft goede hoop binnen korte tijd weer aan de brouwerij terug te zijn. Ofschoon de dag van de 16e November wel niet zo zal zijn, als de jubilaris zich ongetwij feld had voorgesteld, toen hij nog niet 's Konings wapenrok droeg, hopen wij toch, dat deze voor hem en zijn echtgenote, een heel prettige zal zijn. F. Pinkster, bankwerker op onze smederij, die op 26 November a.s. de dag herdenkt waarop hij voor 25 jaar geleden bij ons in dienst trad. Pinkster heeft zich gedurende die tijd als een plichts getrouw en zeer bekwaam vak man doen kennen en is bij zijn collega's dan ook zeer gezien. Pinkster wensen wij op die dag veel genoegen en hopen, dat hij en de zijnen hier aan nog lang met vreugde zullen kunnen terug denken. RECTIFICATIE De opmerkzame lezer zal in ons laatste nummer ongetwijfeld enige zetfouten hebben ontdekt. Zet fouten, die zich door de lezer gemakkelijk lieten corrigeren. Eén zetfout is echter niet zo gemak kelijk thuis te brengen. In het slotartikel van Mr. J. C. Bossard ,,De Haven van Amsterdam en het Bier" dient U de eerste regel van de eerste kolom op pagina 7 te lezen als eerste regel van de tweede kolom op diezelfde pagina. LETTERGREEPRAADSEL In ieder vakje van deze figuur dient een letter greep ingevuld te worden en wel zo, dat de let tergrepen als bij een normaal kruiswoordraadsel op elkaar aansluiten. De betekenis der in te vullen en uit bovenbedoelde lettergrepen bestaande woorden, zijn voor een groot deel aan ons bedrijf ontleend. Zij zijn: Horizontaal: 1. afdeling onzer brouwerij; 4. aandrijfmachines voor vaten; 7. Noorwegen: 9. terrein (Eng.); 11. vermogen om winst op te leveren; 15. baas aan boord van een schip; 17. bak waarheen het afgekoelde wort wordt gevoerd; 18. vrouwelijke godheid: 19. proefkraantje in lagerfust; 20. deel van een priestergewaad; 23. veengrond; 25. plattelandsdorp; 28. eten (Eng. verl. tijd); 29. aller wens; 31. jongensnaam; 32. overwegen. Verticaal: 2. zangstem; 3. het aan nagisting onderwerpen van jong bier; 5. dichtheid; 6. ver lies; 8. geestelijke; 10. ontvangbak v. d. wort na het brouwhuis; 12. handelaar in oud touwwerk: 13. dm3; 14. beslagkuip; 16. overgroeide laan: 17. plaats waar hoofdgisting v. h. wort plaatsvindt; 20. speciale verpakking Amstelbier; 21. klinken; 22. verachtelijk; 24. roeispanen; 25. kantelen; 26. brouwsel; 27. tevreden; 28. Aan- en Verkoopkan toor v. Akkerbouwproducten; 30. overste. 14 te VT//, Oplossingen voor de 10e van de volgende maand in te zenden aan de Redactie Amstel-Echo onder vermelding van Uw juiste naam en afdeling waar op U werkzaam bent. Voor de goede oplossing wordt een prijs beschikbaar gesteld. Bij meerdere goede oplossingen beslist het lot. Copie voor dit blad moet uiterlijk op de le van iedere maand in ons bezit zijn. Red. <3> 1 2 3 4 5 6 7 9 10 II 12 15 15 16 17 V////. 19 20 21 22 25 24 2G 27 28 29 30 51 52

Amstel - Echo | 1948 | | pagina 8