AMSTEL-ECHO 7 wel eens gesproken over de mogelijkheid om eens tegen elkaar uit te komen, doch tot nu toe is hier van nooit iets gekomen. Mocht er in Amsterdam een biljartclub bestaan, dan zouden wij de leden hiervan wel eens willen ontmoeten op het groene laken. Indien hiervoor belangstelling bestaat, dan hopen wij hieromtrent in de toekomst eens iets te horen of te lezen. Intussen zullen wij vast een paar oude queues opzoeken en de pomeransen krijten. E. Koopmans, Filiaal Rotterdam. Collega Koopmans, Ongetwijfeld zal ons filiaal te Hengelo onze col lega's uit Rotterdam in de komende zomer wel enige goede tips geven. Wat betreft het laatste verzoek hebben wij aan enkele in Amsterdam werkende pomerans-ridders verzocht, zich met U in verbinding te willen stel len. Red. iPjicy'il VOETBAL In de laatste „Amstel-Echo" lees ik tot mijn ont steltenis: „wijlen de Zaterdagmiddag-competitie". Dit berust toch zeker op een vergissing, want ik kan mij ten enenmale niet voorstellen, dat bij zoveel employe's, met een service zoals U thans wordt geboden, niet één of meerdere elftallen bij elkaar te krijgen zijn. Mag ik U misschien, om het enorme verschil van toen en thans aan te tonen, even mee terugnemen naar de tijd van een 30 a 40 jaar geleden? Voor zover bekend was ondergetekende zo ongeveer de eerste en enige voetballer op onze brouwerij, althans wat betreft het administratief personeel. Voetbal was toen des duivels vermaak en het kon gebeuren, dat, wanneer je chef er achter kwam, je op het be kende „matje" moest verschijnen! U schudt mis schien meewarig het wijze hoofd over zoveel con servatisme, maar de tijden waren toen zo en het geen door mij hier wordt beweerd is voor 100 de waarheid. Er bleef mij dus niets anders over dan er voor te zorgen, dat ze er op de brouwerij niet achter kwamen. Maar ik voetbalde! Ik speel de toen in het aloude Neerlandia aan de Hemweg en ontmoette daar een oude kennis van U allen, n.l. Kees van As, die toen in T.O.G. speelde. Toch kwam er enig licht in deze voetbalduisternis. Er werd een nieuw jongmens aangenomen en wie beschrijft mijn vreugde, toen dit jongmens een voetballer bleek te zijn. Janssen was zijn naam en bij de ouderen onder U welbekend. Niet langer voelde ik mij als één-ling, verkocht en werkende in des Satans tuin, nu het aantal voetballers met 100 was vermeerderd. Nu vonden wij de moed de anti-voetbalgemeenschap te trachten murw te maken. Toen deed zich een schitterende propa- ganda-gebeurtenis voor. Het Nederlandse elftal ging het Engelse bekampen en nog wel in Enge land en als jeugdig optimist verkondigde ik de enormiteit, dat wij met een beetje geluk de be roemde Engelsen wel konden hebben! Hoe kwa men we met de kous op de kop thuis en als ik de plaats noem waar deze wedstrijd werd gespeeld, krijg ik nog koude rillingen: het was n.l. te Dar lington, met als uitslag 122 voor Engeland. Nu kunt U zich misschien ons figuur raden. We werden met hoongelach ontvangen. Maar we lieten ons niet ontmoedigen, en ten lange letste kregen we het getij mee. Door de grote uitbreiding van de brouwerij kwam er in de loop der volgende jaren vee! jong per soneel bij, waaronder vele sportliefhebbers (de tijden waren met verrassende snelheid veranderd, sport werd niet meer geschuwd), zodat wij de tijd rijp achtten, te trachten een voetbalclub, bestaan de uit personeel, op te richten en wegens gebrek aan voldoende spelers, in combinatie met andere Amsterdamse brouwerijen. Wij schreven in bij de A.K.V.B. en werden direct in de eerste klasse geplaatst! Mogelijk waren de namen van enkele prominenten hieraan niet vreemd, want we had den verschillende goede spelers in onze gelede ren; om enkelen te noemen: Mars, v. d. Laan, Wim Volkers (allen Ajax); Jurgens (Gekroonde Valk) en van onze brouwerij: Weisenborn, Drechsel en ondergetekende, later aangevuld met Schreuder (Gekroonde Valk), Melchers (Amstel) en vele anderen, alsmede genoemde Janssen. Reeds in de aanvang sloegen wij een goed figuur en eindigden als no. 2 achter V.V.G.A., daar de beslissingswedstrijd werd verloren en wel op het nippertje waaraan de beenbreuk, die Jans sen in deze wedstrijd opliep, wel niet vreemd zal zijn geweest. Grote moeilijkheden hadden wij met het financieren van één en ander. Onze directie stond nu eenmaal sceptisch tegenover een derge lijke, voor die tijd, nieuwigheid. De voornaamste kosten moesten uit eigen middelen bestreden wor den. 'Terreinhuur, kleedkamers, tenue, schoenen, enz. Zo werden de tenues en vlaggen thuis door de dames gemaakt, maar met wat een liefde werd dit alles ter hand genomen! En zo raak ik als van zelf terecht bij de aanhef van dit epistel. U, die al deze moeilijkheden niet hebt gekend, die in een opgemaakt bed bent gestapt, U schijnt al deze voordelen niet te waarderen, gezien de onverschillige houding en het gemak, waarmee U zich aan een klein beetje plicht onttrekt. Ja, een plicht, want waar onze directie is voor gegaan met het financieren van dit alles, rust op U de plicht te zorgen, dat deze schande het opheffen van het Zaterdagmiddag-elftal niet over onze goede brouwerij komt. Wees een man en meld U bij de bekende mensen, opdat wij komen, tot het samenstellen van ten minste één elftal met de nodige reserves voor de juist aangevangen Zaterdagmiddag-competitie. Ik reken op U. Afgesproken? Hesterman. O

Amstel - Echo | 1948 | | pagina 7