Ie Jaargang October 1948 No. 4 Niet-periodiek verschijnend blad voor de geëmployeerden van de AMSTEL BROUWERIJ N.V. Redactie: Mr. J. C. Bossard, H. J. Dannenburg en J. Beekman Redactie-Adres: J. Beekman, Expeditie-Afdeling, Amsterdam Quantum eAi, quo-d ue^cinw-ó ,,Wat is er veel, dat we niet weten". Ziehier de zinspreuk van Daniel Heinsius, Nederlands filo loog, die geleefd heeft in de jaren 15801655. En neemt U'nu maar gerust aan, dat, wanneer Heinsius dat zegt, het zo is. Inderdaad, er is veel, dat we niet weten, maar er is ook veel, dat we weten, maar niet willen weten. En dan doel ik op het zo mooie één-zijn. Eensgezind. Het is zo eigenaardig, dat de eenheidsgedachte, zo sterk in ons volk aanwezig, steeds door een of ander voorval, tot uiting moet komen. Maar heeft ze zich eenmaal geopenbaard, dan geschiedt dat met een spontaniteit, die geen grenzen kent. Wilt U enige voorbeelden? Welnu, ons volk heeft in de achter ons liggende bezettingsjaren bewezen, dat alleen eensgezindheid in de strijd tegen de onder drukker ons kon helpen. Uit alle'lagen der bevol king, rijk en arm, jong en oud, ongeacht gods dienstige of politieke overtuiging, kwam de één zijn-gedachte zo sterk naar voren, dat ze uitein delijk wel moest zegevieren. Een ander voorbeeld. Nog vers ligt ons de Abdicatie en Inhuldiging van onze nieuwe vorstin in het geheugen. In die dagen voelden we ons ook één. Het zal waarschijnlijk U net zo zijn gegaan als mij. In die dagen, ja zelfs al enige dagen daaraan voorafgaande, maakte zich al een ander gevoel van ons meester. Het hing om zo te zeggen in de lucht: een gevoel van blijdschap, van geluk: het was haast tastbaar en kwam ook U niet een brok in de keel, toen Koningin Wilhelmina Haar koninklijk gezag overdroeg aan Haar dochter Juliana? En wie onzer heeft niet het uiterste gedaan om ook maar een glimp van de Gouden Koets te kunnen zien. Wij stonden daar, arm en rijk, jong en oud, uren en uren, geduldig te wachten, zonder morren en of we wilden of niet, we juichten. Er was geen wanklank. Er was eensgezindheid. En wilt U nog een voorbeeld, maar dan een, wat dichter bij huis? De sportdag van de Amstel Brouwerij op 12 September j.l. Ook daar waren we als één bij elkaar; ook daar werd de Eenheidsgedachte sterk gedemonstreerd en ik zou haast zeggen, bij rijk en arm, bij groot en klein! U ziet, we kunnen het wel, we kunnen wel één zijn, maareerst moeten we er door het een of ander voorval toe gedwongen worden. Jammer genoeg! U zult u ongetwijfeld afvragen, waartoe deze les. Welnu, ook de Amstel-Echo eist uw eensgezindheid! Wij zijn onze krant begonnen in het volste vertrouwen op uw aller medewerking en tot nog toe mogen we niet ontevreden zijn over de door ons onder vonden medewerking, maar we vrezen, dat ook hier eerst weer de dreiging van stopzetting het signaal tot eensgezindheid zal zijn. Uw eensge zindheid, die een daadwerkelijk medewerken aan onze Amstel-Echo inhoudt. U stelt toch prijs op het blijven ontvangen van de Amstel-Echo? En waarom niet? Quantum est, quod nescimus! Beekman. U.N.A.C. De oproep van de U.N.A.C. is in ons bedrijf niet een vergeefse geweest. Door het bedrijf te Amsterdam werd in totaal een bedrag van 1438.29 bijeengebracht, hetwelk door ons aan het Nederlandse Comité zal worden afgedragen. Geen slechte beurt! ii i ii ii BH

Amstel - Echo | 1948 | | pagina 1