AMSTEL-ECHO 9 VOETBAL „B.B.d.A." Hierdoor delen wij de leden van de voetbalclub mede, dat het eerste elftal van de Zondagcom petitie is ingedeeld in de 3e klasse A met de ver enigingen: Arta, A.W.V., B.W.B., Franklinboys, R.C.M., Suriname, Tavenu, T.O.B. De E.C. 2e SPORTDAG AMSTEL BROUWERIJ 12 September 1948 Impressies door Exreb. Zoudt U iets over de tweede sportdag willen le zen? Ware ik een bruut, ik zou U zeggen: Daar schrijf ik niet over; had U maar moeten komen kijken!" Doch elke ruwheid is mij vreemd en dus schrijf ik zeer nederig en indien maar even mo gelijk ook waarheidsgetrouw deze regelen. Het weer op 12-9-'48. Heerlijk zonnig en winde rig. Hebt U het wat koud gehad? Had U even een baantje moeten meelopen en U was Uw kip penvel kwijt geweest. In de loop van de middag samenpakking van enige donkere wolken, doch deze sombere verschijnselen lieten zich dra ver drijven door het gulle gelach van de „biertent- leuners' Opening. Geschiedde met een vlotte speech door de Beschermheer van de Voetbalvereniging B.B. d.A. Jhr. Six van Hillegom, die met zijn aanwezig heid gedurende de gehele dag het feest luister bijzette. De voorzitter van dezelfde vereniging had hem eerst met een nog wat onwennig stem geluid ingeleid. Nurks No. 1 komt nu echter naar voren met de mededeling dat op het programma de opening was vastgesteld op 10 uur en het was ruim een kwartier later toen er daadwerkelijk geopend werd. Dit zij toegegeven en de organi satoren vragen wel excuus. Maar... inconsequen tie kan men deze mensen niet aanwrijven, want er werd ruim een kwartier te laat gesloten ook! Athletiek. Of er enthousiast gelopen en gespron gen is, vraagt U? Inderdaad was er wel eens een wegblijver of een wegblijfster, doch zo nodig werd dan via de microfoon een invaller of in valster opgeroepen en ik heb mij laten vertellen dat een lieftallige jonge moeder, die juist haar kleine aan het luieren was, de omroeper zoiets te kennen gaf als: ,,Nog 2 spelden en dan ben ik bereid". Noemt U dat geen enthousiasme?! Wat meer vooraanstaande personen konden op die zonnige Zondag zelfs niet nalaten een baantje te lopen en ik herinner mij een 80 Mtr. loop tus sen 2 dezer heren, waarbij de kleinere van de 2 op ongeveer de helft van de baan door één of andere oorzaak kwam te vallen en tamelijk schie lijk van de baan verdween. Overigens was er een prachtige spannende finale, waarbij mij ech ter het oversteken van een moeder met kind tij dens deze race niet geheel juist leek! Ook is er enthousiast gesprongen en een ..leng te-springer" van 4.85 M behaalde de le prijs. Niet gek, wat! Wel jammer was, dat een waar dig chauffeur van mooie auto's bij een sprong een spier verrekte; waarschijnlijk heeft hij bij zijn aanloop naar het gaspedaal gezochten niet gevonden! Kinderen. Wat een heerlijk enthousiasme! Wat een vrolijke gezichten! Wat zullen de leidsters en leiders daar een voldoening van hebben gehad! Prachtig werk hebben deze mensen gedaan! Het gejuich uit de kindermonden was, geloof ik, tij dens de voorstelling in de grote tent wel het spontaanst. Die Adrie daar met zijn compagnon was lang niet gek en de kinderen (en lang niet alleen kinderen) hebben wél van hem genoten! Ben ik goed ingelicht dan was zijn optreden wel wat kort in verhouding tot zijn ping-ping maar acht, elke artist vergist zich wel eens. Gecostumeerde voetbalwedstrijd. Mensen-kinde ren, wat heb ik gelachen! W^aar halen die grap jassen het vandaan!? Vrij inderhaast moest even vóór deze voetbalwedstrijd der dwazen nog een jury worden samengesteld om vast te stellen aan wie een prijs voor het meest originele costuum zou kunnen worden uitgereikt. De jury werd ge vormd en zij bestond uit-lang-niet-de-eerste-de- besten! Maar wat heeft die jury het moeilijk ge had! Niet zodra had zij de verklede massa ge zien of daarmee kwamen ook de moeilijkheden. Aan wie, ja aan wie moest de prijs worden toe gekend; aan het wondervat?; aan de melkjongen?/ aan de scheidsrechter?; aan de „moeder met baby wagen aan de vier-kraans vierkante T-zuil? Het was inderdaad moeilijk, maar schik hebben we gehad, da s vast!! Voetbalwedstrijd. De Zondagcompetitie tegen (wijlen) de Zaterdagmiddagcompetitie en de Zondagskinderen hebben op zijn Zondags van de Zaterdagmiddaggers gewonnen (63). Heb Zondags-voetbal van de rustdag-spelers gezien; ik herinner mij nl. heel goed het 2e doelpunt van die lieden door die zweefduikende voetballende kopper of koppende voetballer, zoals U wilt! Touwtrekken. Ook deze krachtsport is bijzonder in de smaak gevallen. Tsjonge, tsjonge, wat een medeleven (en mede-trekkers!). Een kamp vol verrasingen! Wie had ooit gedacht dat de prac- tisch reeds bij voorbaat vaststaande winnaar reeds in één der eerste series zou sneuvelen. Op de grond liggend, weerde hij zich nog met alle kracht

Amstel - Echo | 1948 | | pagina 9