Eqoitone, uwidt tchaiijme, Ulaa^deen? 2 AMSTEL-ECHO (Wat zei de Echo toen men riep: „GEMEENHEID"? ...die Echo antwoordde met: „EENHEID"). Toen hij de „Amstel-Echo" voor de eerste maal ontving, sprak Brouwnurks schamper: „Ik voorspel 'n kort leven aan dat ding". Brouwnurks, die eeuwig en altijd flink kankert, die vergat, dat mede voor de kankeraars verschijnt dit „Amstel"-blad. Tot nu toe was het immers zo dat Brouwnurks' kankerklacht slechts de collega's werd gedaan en dan nog „fluisterzacht". Dank zij de „Amstel-Echo" krijgt hij het werd tijd z'n kans. Dus... geen gekanker meer, doopt in (de gal) Uw pennen thans... Want dit is in dit blad zo mooi dat ieder, jong en oud, t zij hoog of laag, fabriek, kantoor, kan spreken: boud en stout... Slechts de Redactie kent zijn naam, hij toch schrijft anoniem en noemt zich Calvus, Peenhaar of... bij n ander pseudoniem... En mocht hij niet zo vaardig zijn in 't voeren van de pen, wel, de Redactie staat steeds klaar voor hem, voor haar, voor hen... Dus kankert niet maar JUICHT omdat gij 't zoveel beter hebt dan wij, de oudjes van voorheen, thans: grijs, kaal en verlept... Het mag wel eens gereleveerd hoe anders het thans is; nu „Amstel-Echo" neemt, slecht, sloopt, zo meen'ge hindernis! De „Amstel-Echo", mits U hier een goed gebruik van maakt, kan zorgen dat veel wat ons scheidt weer tot elkaar geraakt... De „Amstel-Echo" zij een band die-alle lezers bindt. De „Amstel-Echo" make U van vreemdeling tot vrind! Door d',,Amstel-Echo" worde dan dat schone doel bereikt: De „EENHEIDSWENS" die jaar en dag reeds op ons lijstje prijkt... Hoe ging het vroeger? Jarenlang dit geldt dan voor de „zij" wier werk niet ligt op één terrein liep men elkaar voorbij. Negatie, die de technicus als de kantoorman geldt. Motief? „Ze waren aan mekaar nooit er es voorgesteld..." „Dat dit van nu af anders zij", is zeker ook Uw wens; ervaring met wat spijt vermengd zijn lering voor de mens... Maar neen; Geen „fielsefie"; wanneer wij SAMEN voorwaarts gaan dank zij Uw „Amstel-Echo" dan: Heeft DEZE, zo U lezen kan, REEDS REDEN VAN BESTAAN... Calvus. In het Juli-nummer van de „Amstel Echo" kwam een artikel voor over bierverbruik en bierexport en werd in grote trekken de moeilijkheden weer gegeven, waarmede de Nederlandse brouwerijen te kampen hebben bij de export van bier. Hoe staat het nu met de omzet van bier in het binnen land? Welnu, het Centraal Bureau voor de Sta tistiek houdt zich mede onledig met het openbaar maken van gegevens, welke regelmatig gepubli ceerd worden, doch die wel eens aan de ove rigens verdiende aandacht van het publiek ontgaan en die betrekking hebben op de geld- 'n 9roo^andel. Zo gaf onlangs het C.B.S. een overzicht uit van de geldomzetten in de groothandel met betrekking tot de bedrijfstak der kruidenierswaren, de textielindustrie en de groep genotmiddelen. Uiteraard interesseert ons het meest de groep genotmiddelen, omdat in die groep ook „bier is opgenomen. De groep genotmiddelen is door het C.B.S. uitgerekend op basis 1943 100 en gezien het feit, dat 1943 nu niet bepaald zal blijven voort leven in de herinnering als een jaar, waarin wij het zo plezierig hadden, behoeft men dus niet de wenkbrauwen te fronsen en aan de hand van de onderstaande cijfers te denken, dat de gemiddelde Nederlander zijn inkomen alleen maar verdoet aan tabak, wijn en gedis tilleerd. Dat deze cijfers ook weer onderling merkwaardige verschuivingen laten zien, is echter wel de moeite van het analyseren waard. De sigaren gingen van de bon, tabak werd ons eigenlijk opgedrongen en de sigaretten werden ons mondjesmaat toegewezen - de indexcijfers geven hiervan een duidelijke de monstratie. Maar zij demonstreren nog iets anders en wel, dat iedereen volledig zijn siga- rettenrantsoen gebruikt, want veelbteekenend

Amstel - Echo | 1948 | | pagina 2