IftjexjAip September 1948 No. 3 Niet-periodiek verschijnend blad voor de geëmployeerden van de AMSTEL BROUWERIJ N.V. Redactie: Mr. J. C. Bossard, H. J. Dannenburg en J. Beekman Redactie-Adres: J. Beekman, Expeditie-Afdeling, Amsterdam Het is een ontegenzeggelijk feit, dat onze indus trie, landbouw, handel en nijverheid met een groot tekort aan arbeidskrachten te kampen heeft. Is dat enerzijds verblijdend het wijst immers op de ernst waarmede wij de opbouw van ons geteisterd land ter hand namen anderzijds is het teleur stellend, omdat de zo broodnodige arbeidskrach ten er vaak niet zijn. Ook de brouwerijen zijn van dit arbeiders-tekort niet verschoond gebleven en dit doet zich dan ook sterk gevoelen. Vooral in de zomermaanden en in het bijzonder in de laatste warme weken, in Juli en Augustus, manifesteerde zich dat in sterke mate en had dit arbeiders-tekort een nadelige in vloed op de normale gang van zaken aan onze brouwerij. Gelukkig toonden toen de meeste van onze ge ëmployeerden begrip voor de situatie, waar voor de brouwerij zich geplaatst zag. Op een een voudige wenk in die richting meldden zich spon taan vakarbeiders en kantoorbedienden, om schouder aan schouder de meest kwetsbare plaat sen te versterken. Zo kon het gebeuren, dat men kantoorbedienden van Technisch Bureau en Hoofdkantoor, gestoken in overalls, des avonds, 's nachts en zelfs op Zondag, naast de vakarbei ders op bottelarij en expeditie kisten zag vullen of versjouwen. Een kantoorbediende kisten vul len, een vakarbeider vaatjes rollen! Zij zijn het, die ons aller waardering verdienen, wijl zij aan toonden, dat het een zaak van aller belang is, samen te moeten gaan, wanneer het werk dat vereist. Natuurlijk zullen er zeer zeker in die helaas te korte drukte fouten zijn gemaakt, zowel door enkele met de leiding belasten als door geëmployeerden, maar de grote inspanning en daardoor ontstane geprikkeldheid, zijn hieraan zeer zeker niet vreemd. Laat ons hopen, dat uit de achter ons liggende warmteperiode door allen lering is getrokken en dat eenmaal gemaakte fou ten in de toekomst niet meer voor zullen komen. Eerst wanneer bij allen de wil tot samengaan en begrip voor eikaars moeilijkheden aanwezig is, kunnen wij, bij een herhaling van het arbeiders tekort, de moeilijkheden gemakkelijker het hoofd bieden, hetgeen in het belang is van brouwerij en geëmployeerden. Beekman. KcuikeAjj&ncÜ Het is de Fabriekskern en Vertrouwens-Commis sie een groot genoegen te kunnen mededelen, dat hun oproep tot bijdrage aan het Huldeblijk voor H.M. de Koningin (Kankerfonds) een bevredi gend resultaat heeft opgeleverd. Door het geza menlijke personeel van onze brouwerij werd niet minder dan één duizend drie honderd veertien gulden en vijf en zeventig cent 1314.75) bij eengebracht. Dit bedrag werd door onze Directie verdubbeld en we zijn dus in staat aan het Kan kerfonds af te dragen een bedrag van 2629.50! In verband met plaatsgebrek kunnen wij niet alle afdelingen, filialen en gepensionneerden, die hier aan offerden, memoreren, doch voor één afdeling willen wij gaarne een uitzondering maken. De afdeling Bottelarij kwam heel goed uit de bus. Bravo! Ie Jaargang i) I :i n 'i li 'I 'i l I n

Amstel - Echo | 1948 | | pagina 1