Q&acAte. Radactie M. T^'iAoïiaJUa 12 AMSTEL-ECHO betekenis, dat de hoogste inspanning van de men selijke geest vereist. Lange tijd heeft men het schaakspel beschouwd als een tijdpassering uitsluitend voor de bevoor rechte klasse, maar thans wordt het spel door de intellectuelen beschouwd als een uitstekende her- sentraining voor iedereen. Wel is het moeilijk, om goed schaak te spelen, maar het is gemak kelijk, de grondslagen van het spel te leren en als deze eenmaal goed verwerkt zijn, zal de praktijk van het schaken meer genoegen en bevrediging verschaffen dan welk ander spel ook. W. J. Swart. Het zij mij vergund een artikeltje te schrijven, voor hetwelk, naar ik hoop, een plaatsje in ons niet-periodiek bedrijfsblaadje zal kunnen worden ingeruimd, waarvoor bij voorbaat hartelijke dank. Mijn vacantie is nu achter de rug en het moet gezegd, voor de volle 100 naar genoegen. Een hele week heb ik geleefd als een echte vrijbuiter aan boord van een tjalk, varend over het IJsel- tneer en die prachtige Friese meren! Na die razend drukke hittegolfweek was dat een open baring. Een ware genoegdoening! Ik had mij voorgenomen het werk volkomen te vergeten, maar ik had buiten de waard, in casu de AMSTEL activiteit gerekend. Overal waar ik kwam, op Urk, in Volendam, Enkhuizen. Medem- blik, Hindelopen, Heeg, Sneek, Lemmer en weet ik veel waar al niet, overal nodigt „Annie van de Amstel" iedere man uit om een glas Amstel te drinken, ten bewijze, dat hij inderdaad een man was. Is het nu niet mogelijk dat de Directie gedurende de vacantiemaanden deze affiche's doet verwij deren? We houden geen cent meer over! Boven dien zal het de rust van de Amstelbier „verwer ker" ongetwijfeld ten goede komen. A. W. Dielemans, Filiaal Rotterdam. Collega Dielemans zal. als hij weer met vacantie gaat öf meer geld moeten meenemen, öf beter bestand moeten zijn tegen de bekoring van onze Amstel Annie. Red. HEBBEN WE ZELF NIET? In de pers lezen we, dat na drie jaren moeizame pogingen van beide kanten thans eindelijk een handelsovereenkomst tussen Nederland en de Brits-Amerikaanse Zóne van Duitsland (Bizonië) voor het tijdvak van 1 Augustus 1948 tot en met 31 Juli 1949 tot stand is gekomen. Onder de goederen die Nederland wil uitvoeren, zijn zowel Nederlandse als Indische producten. Bizonië zal voor een zeer belangrijk bedrag aan steenkool leveren, maar daarnaast nog vele andere artike len zoals volkswagens, onderdelen voor auto's en rijwielen, hout, chemicaliën, textiel, staal enz. enz. maar ook... bier! WIJ NEMEN AFSCHEID VAN C. van As, die op eigen verzoek op 18 September j.l. onze dienst met pensioen verliet. „KEES", zoals de meeste hem kennen is gedurende ruim 28 jaar aan ons bedrijf verbonden geweest en heeft zich gedurende die tijd als een prettig col lega doen kennen. Wij wensen Kees en de zijnen nog een lang en gelukkig leven en hopen daar naast, dat hij een nog even enthousiast aanhanger van onze voetbalclub zal blijven, als hij steeds is geweest. W. P. Wieffering, die na ruim 36 jarige dienst eveneens op eigen verzoek per 30 September a.s. met pensioen onze dienst verlaat. Wieffering, die vooral in de Amsterdamse Jordaan een be kende figuur was, wijl zijn werk als wijkkoetsier in hoofdzaak daar was gelegen, is steeds een plichtsgetrouw werker geweest en wij wensen hem eveneens nog een lange en gelukkige tijd, waarin hij van zijn welverdiende rust kan genie ten. EN FELICITEREN... Op 2 September j.l. trad onze collega G. B. Ha lenbeek (Expeditiekantoor) in het huwelijk met Mej. N. v. d. Pol. Wij wensen het jonge bruids paar een lang en gelukkig huwelijksleven. Op Zondag 19 September j.l. herdachten de heer en mevrouw A. B. Melchers-Metzelaar de dag, waarop zij 25 jaar geleden in het huwelijk traden. De heer Melchers, die vanaf 1921 tot 1947 voor het grootste deel van die tijd chef van het Loon- bureau was, werd vroegtijdig wegens gewrichts- rheuma gepensionneerd. Het is daarom, dat het bruidspaar tot zijn spijt van feestelijkheden van enige omvang moest afzien. Wij wensen het bruidspaar een nog lang en gelukkig leven. <S> In verband met de Sportdag op 12 September j.l. is het uitkomen van de AMSTEL-ECHO iets vertraagd. De redactie stelt het echter zeer op prijs bijdragen voor het komende nummer nog tot en met 10 October a.s. te ontvangen. Copie voor dit blad moet uiterlijk op de le van iedere maand in ons bezit zijn. Red. Drukkerij Vcm Exter, Prinsengracht 297, tel. 46430

Amstel - Echo | 1948 | | pagina 12