10 AMSTEL-ECHO die in hem was, doch de door de opdringende toeschouwers onzichtbaar geworden tegenpartij gaf geen krimp en trok de gedoodverfde kam pioen over de lijn. Nurks No. 2 bromde mij in het oor, dat de tegenpartij uit meer dan 3 trekkers zou hebben bestaan, doch deze insinuatie heb ik met een boven één oog opgetrokken wenkbrauw naast mij neergelegd. Foei, wat een vunze ge dachte! Doelschieten. Daar zat schot in! Zowel bij de dames als bij de heren. Vol enthousiasme werd de bal in alle mogelijke en ook wel onmogelijke standen een opdoffer gegeven. Oh, die inconse quente Pa's, die door de week aan zoonlief met „weekse" schoenen verbieden een klein balletje te trappen en die hier met hun Zondagse bot tines een „vijfje in een bepaald vak trachten te werken! Gaan deze schoenen toch ook niet be paald van op vooruit! Koffie- en theetent. Een uitspanning, waarin de buffet-chef en de zijnen zeer ingespannen hebben moeten werken om aan de grote vraag naar de ze dranken te kunnen voldoen. Wel een bewijs dat de zetsels van deze producten uit de warme landen in de smaak vielen! Biertent. Wees een man! Het is ontegenzeggelijk waar dat zeer velen zich die dag als een man hebben gedragen. Het biertje smaakte dan ook best en op deze feestelijke dag moest de bewering dat bier niet meer zo erg in trek is wel zeer in twijfel worden getrokken. Of was deze afname zo groot omdat men niet bij elke „1/3 Ltr" in zijn buidel behoefde te tasten? Kom nou?!! Ove rigens was het mij geheel onbekend dat bier zo nauw verwant is aan thee, want van dat heerlijke glaasje Amstelbier moet een enkeling iet of wat boven zijn „theewater" zijn geweest!! Kan ik haast niet geleuven! Prijsuitreiking en sluiting. In geestige bewoor dingen heeft de Ere-voorzitter van B.B.d.A.. Mr. Benders, tenslotte de diverse prijzen uitgereikt. Deze prijzen waren door de prijzen-commissie met veel tact uitgezocht en gekocht en de uitreiker ontmoette bij de overhandiging dan ook niet an ders dan tevreden glunderende gezichten. Kon ook haast niet anders. Na de prijsuitreiking sprak de Ere-voorzitter van B.B.d.A. nog enige gloedvolle woorden van dank bestemd voor hen die zich voor het slagen van die Sportdag zo bijzonder hadden ingespannen, waarna de voorzitter van B.B.d.A. sloot. Slotaccoord. Velen hebben zich veel moeite ge troost om de 2e Sportdag te doen zijn wat hij uiteindelijk is geworden: een heerlijke dag voor een ieder die aanwezig was. Ik wacht mij er wel voor de namen te noemen van hen die zich vóór en op die dag verdienstelijk hebben gemaakt en wel uit vrees dat ik er één zou vergeten. Dan maar liever geen enkele naam! De dank van velen aan hen is er niet minder om! Het was een geslaagde dag en hun die aanwezig waren (ik schat hun aantal op 600) zou ik wil len toeroepen: ..TOT VOLGEND JAAR! en aan U. ja aan U. die niet is geweest zou ik een brutale variatie op de bekende Amstel-slagzin willen voorleggen: „Zeker 9/10 van de Amstelfamilie komt volgend jaar op de Sportdag"; U TOCH ZEKER OOK?! ODE AAN AMSTEL'S SPORTDAG De sportdag van de Amstel is waarlijk toch een feest, die daarvan mee wil praten moet eerst er zijn geweest. Als sport vereent, dan is het hier: de werkers aan het Amstelbier zijn daar als vrienden bij elkaar, want iedereen ontmoet men daar! En feest'lijk is het terrein, men doet aan spel en maakt er gein, want jong en oud doet er aan mee. en wie niet kan, geniet voor twee! Het grootst van al is hier het feest voor kinderen van de employé s Zij leven zich een dag hier uit, men leest de vreugde van hun snuit. De leidsters en leiders, die geven zich geheel om alles te verzorgen, want ieder krijgt zijn deel, van 't geen onze Directie op deze dag offreert, en ieder is tevreden, dat wordt alom beweerd. Ik zeg hier namens allen mijn dank aan iedereen, die gaven hunne krachten in 't belang van 't algemeen. Deelnemer. SPORTDAG AMSTELBROUWERIJ. Nu de 2e Sportdag van de Amstelbrouwerij weer tot het verleden behoort, dankt het Bestuur van B.B.d.A. Directie, Commissieleden, leidsters en leiders van de kindergroepen, juryleden en de dames en heren, die zorgdroegen, dat groot en klein op tijd hun consumptie en versnapering ontvingen, voor hun daadwerkelijke steun en enthousiaste medewerking. Hierdoor kunnen wij op een goedgeslaagd Sport- feest terugzien. Wij hopen ook bij de derde sportdag in 1949 weer op allen te kunnen rekenen en U in nog grotere getale aanwezig te zien. Het Bestuur van B.B.d.A. •S>

Amstel - Echo | 1948 | | pagina 10