Tlakt Ulul fieri.... luekltt mee! AMSTEL-ECHO 3 ©.e autato-cAt man on^e tyejienümririee'icleti Eindelijk was dan de lang verwachte dag aan gebroken, waarnaar door iedere gepensionneerde reikhalzend was uitgekeken. Na 's morgens om ongeveer half negen in de Raadskelder groeps gewijze te zijn ingedeeld en van een anjer te zijn voorzien, sprak onze Directeur Jhr. Six van Hille- gom enige hartelijke welkomstwoorden en wenste de gepensionneerden een prettige dag toe. Ge lukkig werkte het weer zeer goed mede, waardoor bij voorbaat al een succesvolle dag verzekerd was. Het weerzien van de vele oud-gedienden was zeer hartelijk en oude herinneringen werden over en weer opgehaald. Om 9 uur vertrokken dan de 5 grote autobussen, nagewuifd door de vele employé s, die voor dit moment even hun dagelijks werk in de steek hadden gelaten. Iedere bus was rijkelijk voorzien van de nodige versna peringen, waarbij voor de dames het bekende snoepje en voor de heren het op zo n tocht onont beerlijke rokertje niet ontbrak. De tocht ging via het Gooi, Soest en Amersfoort naar de prachtige bloemententoonstelling in Apel doorn. Er viel onderweg veel van het natuur schoon te genieten, maar of er veel van gemerkt is betwijfelen we, omdat men elkaar zoveel had te vertellen. Zo kwam dan na een schitterende tocht de Julianatoren te Apeldoorn in zicht, waar uitstappen geblazen'' werd. Dat was ongeveer om half twaalf en dus tijd voor een kop koffie met gebak en ondertussen werd door deZe of gene het een of ander voorgedragen. De stemming zat er dus wel in, hetgeen ook tijdens de rit overdui delijk was gebleken, omdat het gezang niet van de lucht was. Vooral het door de heer v. d. Duin gezongen Amstellied, waarbij de overigen voor een krachtig refrein zorgden, viel zeer in de smaak; ook de komische voordrachten van de heer Frangoise hadden veel succes. Hierna bezochten we de bloemententoonstelling en na de controle te zijn gepasseerd werden we onthaald op een warme lunch, die buitengewoon in de smaak viel. Tijdens deze lunch ontbrak het ook niet aan de nodige kwinkslagen en het lied „Wie heeft de suiker(?) in de erwtensoep ge daan? was wel zeer populair. De tentoonstelling op zichzelf was al de moeite van zo'n tocht over waard. Vooral de aanleg van het park met de geweldige aanblik was onvergetelijk. Jammer ge noeg was de tijd. die aan de tentoonstelling zélf besteed kon worden, niet te lang en hadden we hier gaarne nog wat langer vertoefd. Inmiddels was Mej. Bosker met enige oudjes, die niet zo goed ter been waren, in het restaurant achter gebleven. Op het afgesproken uur zorgde ieder er voor weer bij zijn bus aanwezig te zijn, nadat een ieder, die dit wilde, aan de uitgang van de tentoonstelling in de gelegenheid werd gesteld, zijn of haar handtekening te plaatsen in een der grote boeken, die H.M. de Koningin als felicitatie- register zou worden aangeboden bij Haar 50-jarig Regeringsjubileum Nadat er enige foto's waren gemaakt, ving de terugtocht aan, die dit keer over een andere route, n.l. Ede, Scherpenzeel, Wou denberg en Amersfoort ging. Om half acht arriveerde het grote gezelschap bij de Gooise Boer in Bussum, waar nog een kop thee of een biertje werd gedronken om dan als laatste deel van de zo prachtige dag, de reis naar huis aan te vangen. In Amsterdam werden onze gepensionneerden zoveel mogelijk in de buurt van hun huis afgezet en zo behoorde deze voor ons zo onvergetelijke dag weer tot het verleden. Het is dan ook op nadrukkelijk verzoek van de gepensionneerden, dat wij vanaf deze plaats nog maals de Directie van de Amstel Brouwerij N.V. hartelijk dank zeggen voor deze bijzonder mooie geste, alsmede de dank aan hen die zoveel voor bereidend werk hebben verricht om deze dag vol komen geslaagd te doen heten. De Fabriekskern. WIST U DAT Er bestonden tot voor kort in Finland zoveel com missies van onderzoek, dat er een nieuwe com missie van onderzoek is ingesteld om te onder zoeken waarvoor ze allemaal dienden. Deze com missie heeft nu rapport uitgebracht en beveelt aan al de bestaande commissies te ontbinden. Een voorbeeld, dat andere landen goed zouden doen te volgen. Of ze zelf ook ontbonden moest wor den, vertellen de Finse bladen niet. TWO IS COMPANY, THREE IS NONE Van bovenstaande stelling ging de Hoge Raad der Nederlanden uit, toen hij op 9 Maart 1948 besliste, dat als drie wielrijders naast elkaar blij ven rijden, zij er alle drie gloeiend bij zijn wanneer een agent opduikt en een „bonnetje" schrijft. Tot dusver verkeerden twee van dit gezelschap in de zalige overtuiging, dat alleen de meest links rij dende ,,hing". Men zij gewaarschuwd. <5>

Amstel - Echo | 1948 | | pagina 3