Hei a.i. Gxtuden Yiex^ünq&juüileurri 2 AMSTEL-ECHO Zoals bekend zal op 31 Augustus a.s. de feestelijke herdenking plaats hebben van Harer Majesteits Gou den Regeringsjubi leum. Op die dag zul len vele binnenlandse en buitenlandse per soonlijkheden en in stanties ieder op hun eigen manier Hare Majesteit hulde betonen. Wij, geëm ployeerden van de Amstel Brouwerij doorkneed in het huldigen bij ambtsjubilea voelen ons ver plicht ook bij dit jubileum niet achter te blijven. Wij immers zijn werkers aan een bedrijf, dat zeer zeker in het bedrijfsleven van ons land een be langrijke plaats inneemt. De gezamenlijke vertegenwoordigers uit ons be drijf, de Fabriekskern en de Vertrouwens Com missie, stellen zich dan ook voor Hare Majesteit te huldigen op een manier, als door Haar zelf werd aanbevolen. Zij stellen voor, een bedrag, bijeengebracht door het gezamenlijke personeel, aan Hare Majesteit aan te bieden, hetwelk door Haar zal worden aangewend tot storting in het ter gelegenheid van het Gouden Regeringsjubi leum gestichte KANKERFONDS. Toen n.l. een vertegenwoordiging uit het gehele Nederlandse volk Hare Majesteit te kennen gaf Haar te willen huldigen bij Haar a.s. Regeringsjubileum, stelde Zij dat zeer op prijs, doch zag het liefst, dat de gelden, daarvoor bijeengebracht, werden benut tot het stichten van een fonds ter bestrijding van de gesel der mensheid: kanker. Het is dan ook Haar wens, dat getracht moet worden de bestrijding van de kanker in ons land op hetzelfde niveau te brengen als reeds bereikt in het buitenland. Het kopen van een herinneringsmedaille ad 50 cent is ofschoon prijzenswaardig niet vol doende en meestal wordt deze medaille gekocht, zonder van de betekenis te zijn doordrongen. Weet U dat buitenlanders met armbandjes van deze medailles rondlopen? Neen, het gaat om meer dan deze draagmedailles alleen, het gaat om de bestrijding van de kanker. Met dit doel voor ogen vragen wij dan ook: Laat niemand zich onttrekken en ieder bijdragen tot verwezenlijking van het ons gestelde Huldebetoon aan Hare Majesteit de Koningin. Gelden daartoe bijeengebracht gelieven de geëm ployeerden af te willen dragen aan de Fabrieks kern of Vertrouwens-Commissie, terwijl de filialen de beschikbare gelden of mededelingen daarvan gelieven te richten aan het Hoofdkantoor te Am sterdam en wel vóór 29 Augustus a.s. onder ver melding van: Regeringsjubileum. De Fabriekskern. De Vertrouwens-Commissie. HENGELO RIPOSTEERT Naar aanleiding van het artikel „Een woord tot onze collega's buiten Amsterdam" in de AM STEL-ECHO van Juli 1948 ontvingen wij van de heer Dumans, Directeur van het filiaal te Hengelo, het volgende schrijven: Collega's te Amsterdam, Het filiaal HENGELO wil nu de rollen eens om draaien en zich tot onze Amsterdammers wenden. Echter dit schrijven is niet alleen voor de Groot- Amsterdammers, doch ook voor de Amstelmannen uit Rotterdam, Heerlen en Groningen bestemd. Wij willen thans geen betoog houden over fusten, flessen en kisten enz., doch ons bepalen tot de natuur. Het is ons bekend, al zijn wij maar Oosterlingen, dat het Gooi, de Kralingse plassen, Limburg's dierbaar oord en Paterswolde een schat aan na tuurschoon bieden. Maar gij, Wester-, Zuider- en Noorderlingen, hebt gij wel eens bedacht, wat Twente U in dit opzicht biedt? Het land van Katoen en Heide is bij velen Uwer nog onbekend en toch, als U zich de moeite ge troostte om Uw vacantie eens in het Verre Oos ten te gaan doorbrengen, zoudt U daarvan geen spijt hebben. Voor de wandelaars, voor de toerist per rijwiel of auto, zijn onnoemelijk veel uitstapjes te maken. Twente's folklore, zijn zeden en ge woonten, zijn oude Saksische woningen en kas telen, alsmede zijn vennen, weiden, bossen, velden en heide boeien elke natuurliefhebber. Neemt eens de Tweckelse bossen met het romantische kasteel van die naam, gelegen bij het oude plaatsje Del den, 5 km van Hengelo. Wat een ongerepte na tuur treft U daar aan. Een bezoek aan de plaatsjes Markelo met zijn essen, Holten met zijn bekende Holterberg, Rijs- sen met het Schwartzwald, Ootmarsum, Dene kamp enz. zullen U een indruk geven van de grote schoonheid op natuurgebied, die dit gedeelte van ons vaderland bezit. Ook de hotelaccomodatie is er uistekend en voor iedere beurs is er iets geschiktst en wat voor onze Amstelfamilie zeer belangrijk is: Waar U zich ook in Twente bevindt, het pittige glas Amstel- bier is present. Bij een eventueel bezoek staat het filiaal natuurlijk voor het geven van inlichtingen geheel tot Uw dienst. Wij hopen U dit jaar en anders het volgende in ons midden te mogen zien.

Amstel - Echo | 1948 | | pagina 2